• stárnoucí trsy kostřav od středu vysychají

  Kostřavy nevyhazujte, ale omlaďte

  , 0 komentářů

  K oblíbeným okrasným trávám pěstovaným v našich zahradách patří kostřavy. Pozornost diváků poutají téměř celoročně. Zvlášť kultivary, jejichž listy v sobě mají nádech šedé nebo modré barvy, bývají zajímavým prvkem trvalkových záhonů, vřesovišť či skalek. Postupem let však jejich krása vyprchá a mnozí pěstitelé tápou, co dál.

 • okurky sklízíme průběžně

  Okurkám svědčí vydatná zálivka a pravidelná sklizeň

  , 0 komentářů

  Pokud se nechceme připravit o bohatou úrodu, musíme okurkám věnovat v horkých letních dnech zvýšenou pozornost. A to ať už pěstujeme okurky polní, používané většinou k nakládání; nebo salátové, kterým s oblibou říkáme pro jejich délku a hladkou slupku hadovky.

 • k péči o tyčková rajčata patří nejen vyvazování rostlin, ale také vylamování zálistků

  Jak správně vylamovat zálistky rajčat

  , 0 komentářů

  K důležité péči o tyčková rajčata patří v době jejich růstu vylamování zálistků. Zkušení pěstitelé dobře vědí co a jak. Ale pokud se někdo pustí do pěstování rajčat poprvé, často tápe co, kdy a jak správně udělat. Zákrok to není složitý, ale velmi potřebný.

 • některé jahodníky začínají odnožovat už v době zrání

  Příprava vlastní sadby jahodníku

  , 2 komentáře

  Rozmnožování jahodníku mohou zkusit i ti, kteří ještě příliš bohaté zkušenosti se zahradničením nemají. Poradíme vám pár triků, jak získat co nejkvalitnější sadbu z vlastních zdrojů. Vše ostatní jde skoro samo...

 • pór bývá vrtalkou napadán nejčastěji

  Vrtalka pórová, postrach pórku i cibule

  , 0 komentářů

  Titulem největší škůdce pórku by se mohla chlubit drobná moucha s poetickým jménem - vrtalka pórová. Český název si vysloužila za způsob kladení vajíček: kladélkem propichuje list a vajíčka klade do úhledných řádků. Výsledek vypadá, jakoby listy pórku, ale i jiných druhů cibulové zeleniny či okrasných květin, někdo ozdobil jemnými perličkami. Bohužel pro rostlinu celá lapálie vpichy nekončí, ale naopak začíná.

 • sklizeň cibule

  Kdy a jak sklízet cibuli

  , 4 komentáře

  Vhodný čas pro sklizeň cibule závisí na způsobu jejího pěstování i na poloze místa, kde ji pěstujeme. Ranější sklizeň mají cibule vypěstované ze sazečky - v nižších polohách většinou v polovině července, ve vyšších polohách o dva týdny později. Až o měsíc později se sklízejí cibule z přímého výsevu. Pokud toužíme po zvlášť časné sklizni, můžeme pěstovat ozimou cibuli.

 • rycí vidle využijeme v zahradě velmi často

  Rycí vidle – nezbytnost nebo zbytečnost?

  , 0 komentářů

  Ti, kteří rycí vidle vlastní, na ně většinou nedají dopustit. Těm, kteří váhají, zda si mají další nářadí pořizovat, přinášíme nejen rady, kde všude mohou být vidle v zahradě užitečné, ale také doporučení co vše se hodí zvážit při jejich výběru. Pamatujte, že ideální nářadí nemusí být vždy to nejdražší nebo nejlehčí. Ideální je takové, které poslouží k vaší spokojenosti s tím, co potřebujete nejčastěji dělat.

 • při výběru prostředku na likvidaci plžů je třeba mít na paměti i jeho další účinky

  Čím hubit slimáky a plzáky

  , 1 komentář

  Ti, kteří nemají s řáděním plzáků španělských problémy, si mohou gratulovat. Těm ostatním nezbývá, než znovu a znovu svádět nerovný boj. Soupeř, původem z Pyrenejského poloostrova, je totiž velmi žravý. Někdy to vypadá, že mu chutná snad absolutně všechno. On, naopak, nechutná téměř nikomu. Prý proto, že je hořký. Ale jestli je to pravda, netuší ani odborníci zabývající se měkkýši – malakologové.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK