• plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

  Sklizeň a zpracování ostružin

  , 0 komentářů

  Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.

 • tulipán ze skupiny třepenitých

  Jak nakoupit ty nejlepší tulipány?

  , 0 komentářů

  Na výsadbu tulipánů máme ještě docela dost času. Do země by jejich cibule měly přijít v průběhu září a října. Pokud si chcete příští jaro zpestřit zahradu tulipány zajímavých tvarů a atraktivních barev, přichází nejvhodnější čas na jejich nákup. Poradíme vám, podle čeho vybírat v moři tulipánových cibulek.

 • v zahrádkách se snažíme o co nejrannější sklizeň brambor

  Kdy sklízet brambory

  , 0 komentářů

  Sklizeň brambor na polích vrcholí na Vysočině většinou počátkem října. Charakteristický dým bramborové natě tak máme spojený s počátkem podzimu. Při pěstování na zahrádkách však dáváme přednost pěstování odrůd s co nejčasnější sklizní. Poradíme vám, jak poznat vhodný čas pro sklizeň brambor i to, jak se o ně před uskladněním postarat.

 • při pěstování ibišku syrského ze semen několik let čekáte na výsledek

  Množení venkovních ibišků

  , 2 komentáře

  Možná také pokukujete ve svém sousedství po pěkně rostlém a bohatě kvetoucím keři venkovního ibišku. Od pokukování je to pak někdy jen krůček k touze mít právě takový keř. Množení těchto ibišků není úplně snadné a ne každý způsob vede k vytouženému cíli – tedy k rostlině, která bude mít stejné květy jako mateřská rostlina.

 • bršlice kozí noha jako úporný plevel

  Bršlice kozí noha nemusí být jen protivný plevel

  , 0 komentářů

  Vypudit bršlici ze zahrady bývá zapeklitý oříšek. Dokonce to někdy vypadá, že čím více se o její likvidaci snažíme, o to lépe se jí daří. Což takhle vzít ji na milost a přidat ji do svého jídelníčku? A nebo zvolit ozdobnou formu, která dodá původně zaplevelenému koutu šmrnc svými dvoubarevnými listy?

 • stárnoucí trsy kostřav od středu vysychají

  Kostřavy nevyhazujte, ale omlaďte

  , 0 komentářů

  K oblíbeným okrasným trávám pěstovaným v našich zahradách patří kostřavy. Pozornost diváků poutají téměř celoročně. Zvlášť kultivary, jejichž listy v sobě mají nádech šedé nebo modré barvy, bývají zajímavým prvkem trvalkových záhonů, vřesovišť či skalek. Postupem let však jejich krása vyprchá a mnozí pěstitelé tápou, co dál.

 • okurky sklízíme průběžně

  Okurkám svědčí vydatná zálivka a pravidelná sklizeň

  , 0 komentářů

  Pokud se nechceme připravit o bohatou úrodu, musíme okurkám věnovat v horkých letních dnech zvýšenou pozornost. A to ať už pěstujeme okurky polní, používané většinou k nakládání; nebo salátové, kterým s oblibou říkáme pro jejich délku a hladkou slupku hadovky.

 • k péči o tyčková rajčata patří nejen vyvazování rostlin, ale také vylamování zálistků

  Jak správně vylamovat zálistky rajčat

  , 0 komentářů

  K důležité péči o tyčková rajčata patří v době jejich růstu vylamování zálistků. Zkušení pěstitelé dobře vědí co a jak. Ale pokud se někdo pustí do pěstování rajčat poprvé, často tápe co, kdy a jak správně udělat. Zákrok to není složitý, ale velmi potřebný.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK