• detail květu tlustice vejčité

  Kam za kvetoucí tlusticí?

  , 0 komentářů

  Tlustice u nás patří k hojně pěstovaným pokojovým rostlinám, přesto ji málokdo viděl kvést. Do její africké domoviny je to od nás daleko a kvetení v bytových podmínkách nebývá příliš obvyklé. Na snímcích vám ukážeme, jak tlustice kvete a také prozradíme, kdy a kam se na jeden téměř stoletý exemplář můžete zajet podívat.

 • tulipány se staly nizozemským národním symbolem

  Nizozemci slaví národní den tulipánů

  , 0 komentářů

  Tulipány sice nejsou v Nizozemí původní květinou, ale jejich pěstování se postupem let rozvinulo tak mohutně, že patří k tradičním symbolům země. Květy těchto atraktivních cibulovin jsou nejen skvělým vývozním artiklem, ale zároveň obrovským turistickým magnetem. Není divu, že Nizozemci tulipánovou sezónu startují velkolepou slavností.

 • větvička mimózy se žlutými květy

  Mimóza, aneb zlaté proutí z Austrálie

  , 0 komentářů

  Mezi rostliny, které se objevují v nabídce našich květinářství spíše výjimečně, patří mimózy. Poznáte je snadno - jejich větvičky jsou hustě obsypané sytě žlutými kvítky, které připomínají huňaté bambulky. Hodí se nejen do květinových aranžmá, ale velmi dekorativně působí i samotné. Snadno se suší a tak spoustu parády nadělají i v suchých vazbách.

 • jedlé kaštany chrání pichlavý obal

  Nejstarší, nejsevernější a nejlepší kaštany v Čechách

  , 0 komentářů

  Pečené kaštany patří k tradičním pouchoutkám prodávaným i na našich vánočních trzích. A to přesto, že u nás kaštanovník jedlý k původním dřevinám nepatří. Většina prodávaných plodů pochází z dovozu. Ale i u nás najdeme plochy osázené kaštanovníky - kaštanky.

 • větvičky cesmíny zdobí červené plody - peckovice

  Cesmína krásná, užitečná i magická

  , 0 komentářů

  Ačkoli u nás cesmína není původní, pro své lesklé listy i zářivě červené plody se stala oblíbenou ozdobou i našich zahrad a parků. Druhy s ostrými listy patří ke keřům, ze kterých je možné vytvořit téměř neproniknutelné živé ploty. Bělostné dřevo cesmíny si oblíbili řezbáři. A samozřejmě, v mnoha západních kulturách představuje cesmína jeden z hlavních symbolů Vánoc.

 • obří mnohonožky dorůstají až délky přes 30 cm

  Mnohonožky jako z hororu

  , 0 komentářů

  V případě mnohonožek platí, že kdo je nezažil přemnožené, nepochopí. Zatímco ti šťastnější považují mnohonožky jen za jednoho z živočichů, který napomáhá půdním procesům, pro postižené představují děsivou noční můru. Je vůbec možné se před invazí živočichů, připomínajících macaté tmavé červy, účinně bránit?

 • tliandsie šedá na větvích starého dubu

  Tilandsie šedá není žádný tuctový mech

  , 0 komentářů

  Ve světě je tilandsie šedá známá jako španělský mech. S mechem či Španělskem má však pramálo společného. Možná budete překvapeni, k čemu všemu se tyhle zvláštní střapaté rostliny v minulosti používaly.

 • hvězdníky (Hippeastrum) mají jednoduché i plnější květy

  Hvězdník, zornice nebo amarylka? Hippeastrum!

  , 0 komentářů

  Zmatení botanických názvů je u téhle rostliny s obrovitou cibulí opravdu dokonalé. Jak je možné vyčíst z Ottova slovníku naučného, naši předkové ji znali jako amarylku. Dlouho si s vhodným názvem nevěděli rady ani sami přírodovědci. Ze zahradnické praxe je patrné, že ani snaha dát věci do pořádku úřední cestou se příliš nepovedla.

« Předchozí
1
2 3 4 5 9 12 16 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK