• černý jeřáb má atraktivní podzimní zbarvení listů

  Černé jeřabiny – plody budoucnosti?

  , 0 komentářů

  Jsou rostliny, které na první pohled nevypadají, že by měly nějaký zvláštní význam. V množství lahodných odrůd ovoce je aronie tak trochu popelkou. Někomu vadí poněkud trpká chuť jejích plodů. Jiní ji vůbec neznají, protože v obchodech se u nás běžně neprodává. Ale ti, kteří tomuto ovoci přijdou jednou na chuť, na něj nedají dopustit.

 • dlužichy nabízejí pestrou paletu barev listů

  Dlužichy září barvami i když nekvetou

  , 0 komentářů

  V době, kdy většinu zahradních rostlin pomalu opouští jejich krása, vyrážejí do boje o přízeň diváků dlužichy. Období květu už mají sice dávno za sebou, ale to jim vůbec nevadí. Oč méně některé z nich oslňují květy, o to atraktivnějšími se, zvláště moderní kultivary, pyšní listy.

 • ruj vlasatá známá též jako parukový strom

  Ruj vlasatá, parukovec či kouřící strom

  , 0 komentářů

  V podobě keře nebo stromu se ruj vlasatá vysazuje v parcích i zahradách. Díky svým proměnám během roku patří mezi oblíbené solitéry. Zvlášť vyhledávané jsou kultivary s atraktivní barvou listů během vegetace. Po odkvětu přitahují pozornost mohutná stopkatá plodenství. Poslední dějství přichází na podzim, kdy se listy zbarvují podle odrůdy od žluté až po šarlatově červenou.

 • Chameleon, touleň či rybí máta

  , 0 komentářů

  V pestrolisté podobě bývá tahle rostlinka zvlášť atraktivní koncem léta. Pod českým názvem touleň příliš známá není, většina zahrádkářů jí říká chameleon nebo chameleonka. Méně se o ní ví, že se ve své domovině hojně používá jako lék či zelenina.

 • sasanka japonská kvete na přelomu léta a podzimu

  Sasanka japonská – hřbitovní kvítí z Číny

  , 0 komentářů

  Něžné květy japonských sasanek působí počátkem podzimu v našich zahradách jako zjevení. Svými květy dokáží po dlouhý čas doslova rozzářit i polostinná zákoutí.

 • durman Datura je celý prudce jedovatý

  Durman aneb lilek ztřeštěný

  , 0 komentářů

  Durman patří k nepřehlédnutelným rostlinám kvetoucím v létě. Jeho dlouhé, většinou bílé trubkovité květy zaslouženě přitahují pozornost diváků. V naší přírodě je nepůvodním přivandrovalcem. Pokud ho budeme chtít pěstovat na zahrádce, měli bychom předem zvážit skutečnost, že všechny části durmanu jsou prudce jedovaté.

 • kříženci původních druhů mečíků mají velmi pestré barvy květů

  Via Gladiola aneb kytky místo zbraní

  , 0 komentářů

  Mečíky patří k rostlinám, o jejichž původu kolují legendy. Podle jedné z nich jakýsi římský vojevůdce poručil, aby spolu bojovali dva zajatí thráčtí bojovníci. Oni však své meče zarazili do půdy a pustili se do boje holýma rukama. Meče pak zapustily kořeny a rozkvetly velikými květy, které se staly symboly přátelství, milosrdenství a věrnosti.

 • agáve obecná kvete jen jednou za život

  Než rozkvete agáve

  , 0 komentářů

  Čekání na květy agáve v našich podmínkách není nic pro nedočkavce. Zatímco ve své mexické domovině rozkvétá Agave americana obvykle ve stáří 12 let, při pěstování v nádobách se čekání na její květ několikanásobně protahuje. Vykvétá za 30 až 50 let. V angličtině si proto vysloužila přízvisko century plant, rostlina století.

« Předchozí
1
2 3 4 5 9 12 16 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK