• pro ozdobu sušíme kukuřici i s oloupanými listeny

  Kukuřičné šustí využijete nejen na figurky

  , 0 komentářů

  Kukuřičné šustí jsou vlastně listeny obalující kukuřičné klasy. Po sklizni kukuřice vůbec nemusí skončit jako odpad či součást kompostu. Přinášíme vám inspiraci jak můžete šustí vdechnout nový život.

 • podzimní aranžmá ozdobí byt, balkon či terasu

  Podzimní kytice za pár kaček

  , 0 komentářů

  Končící léto nabízí obrovské množství barev a tvarů vhodných pro aranžování. Zvlášť ti, kteří mají vlastní zahradu, se mohou doslova vyřádit. Materiál pro aranžování mají vlastně zadarmo a určitě se vyplatí vyběhnout i do volné přírody. Možná budete překvapeni, jak snadná příprava originální podzimní kytice může být.

 • dřevěná polena u stěny chalupy

  Sklad dřeva ozdobou zahrady?

  , 0 komentářů

  Možná zní titulek poněkud troufale, ale i dříví připravené na zimu může vypadat zajímavě. A to nejen vyskládané pod okny venkovské chalupy. Zažloutlé fotografie a vzpomínky pamětníků připomínají, jak důmyslně naši předci nechávali naštípaná polena prosychat na volném prostranství. Stavbám s kruhovým půdorysem říkávali ježek a k vidění bývaly hlavně v příhraničních oblastech.

 • červená židle u zídky z pálených cihel

  Čarování ze starých cihel

  , 0 komentářů

  Možná také někde v koutě zahrady schováváte staré květníky a omšelé pálené cihly. Tyhle věci s nádechem starých časů se většinou do moderního prostředí příliš nehodí. Ale loučit se s nimi určitě nemusíte. Zvlášť v zahradě laděné ve venkovském stylu se uplatní báječně.

 • starček přímořský v sousedství s oranžovými afrikány

  Stříbrná inspirace pro vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Rostliny se stříbřitými listy bývají velmi atraktivní samy o sobě. Zvlášť, když vynikají vedle své barvy také zajímavým tvarem. V okrasných záhonech naprosto dokonale doplňují syté barvy letniček, ale skvěle ladí také s jemnými tóny modrých či růžových barev. Proto některým z nich rádi promineme nepříliš výrazné květy.

 • dívka si čte v závěsné houpačce

  Nejlepší místo na čtení

  , 3 komentáře

  Čas od času je příjemné odložit zahradní nářadí, přivřít oči a zapomenout, že na zahradě je potřeba udělat to či ono. Koneckonců, koloběh zahradních prací je nekonečný a chvíle, kdy by bylo úplně všechno hotové, vlastně neexistuje. Proto se hodí mít nějaký kout, kde můžeme nerušeně relaxovat, třeba s knížkou v ruce.

 • stará kredenc ožila množstvím rostlin

  Vdechněte staré kredenci nový život

  , 0 komentářů

  Čas je neúprosný nejen k lidem, ale i k věcem, které je obklopují. A tak prostě jednoho dne už některé starší kusy nábytku není možné pro jejich sešlost věkem v bytě využít. Nejsou svou podstatou tak vzácné, aby se hodily k nákladnému restaurování. Ale pokud jsme v jejich blízkosti prožili my nebo naši blízcí dlouhé roky, jen neradi se s nimi loučíme.

 • drátěná konstrukce gabionu se postupně vyplní kameny

  Gabion aneb velká klec plná kamení

  , 0 komentářů

  Možná i vám zní slovo gabion velmi tajemně a nemáte pod ním žádnou konkrétní představu. Místo dlouhého vysvětlování poslouží fotografie. Ano, v současné době mají gabiony nejčastěji podobu jakési drátěné klece plné kamení. Používají se při stabilizaci břehů vodních toků či při budování opěrných zdí nebo plotů. Ale své uplatnění stále častěji nacházejí i v drobné zahradní architektuře.

« Předchozí
1
2 3 4 5 8 12 15 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK