• mlýnský kámen s červenými tulipány

  Inspirace mlýnskými kameny

  , 0 komentářů

  Zatímco pro někoho staré věci představují nepoužitelné harampádí, pro jiné jsou vzácným otiskem dávných časů. K takovým předmětům určitě patří i mlýnské kameny, které je možné využít pro vytvoření atraktivního zákoutí venkovské zahrady.

 • květy kaliny obecné připomínají sněhové koule

  Bílá elegance pro vaši zahradu

  , 0 komentářů

  Z množství rostlin, které okouzlují bílými květy nejrůznějších tvarů a velikostí se tentokrát zaměříme na keře. Přesněji na ty, které prozáří zahrady na přelomu jara a léta. Potěší nás nejen svými květy, ale v mnoha případech i velmi příjemnou vůní.

 • nabídněte dětem různé povrchy pro bosou chůzi

  Zahrada pro bosé nohy

  , 1 komentář

  Chodit na boso je zdravé. Jenže zkuste se v dnešní době někde jen tak proběhnout bosou nohou. Ve volném terénu je to už téměř nemožné. Riziko, že šlápneme na ostrý předmět a poraníme si chodidlo je tak velké, že bosi chodíme jen velmi výjimečně. Na zahradě zas číhá nebezpečí v podobě bodavého hmyzu.

 • předzahrádka s růžemi a hostami

  Toužíte po předzahrádce?

  , 0 komentářů

  Mnohdy je plocha mezi domem a veřejnou komunikací velmi malá. I tak je možné na ní vytvořit osobitou vizitku. Přinášíme inspiraci, jak využít tento prostor na maximum. Zároveň vás upozorníme, co všechno je třeba před budováním předzahrádky zvážit, aby výsledkem nebylo zbytečné rozčarování.

 • kvetoucí pažitka zpestří zeleninovou zahradu

  Květy pažitky osvěží vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Pažitka zdaleka nemusí v zahradě plnit pouze roli čistě užitkové rostliny. Jejími rozkvetlými trsy můžeme zvýraznit část bylinkové zahrádky či s ní efektně olemovat kraje zeleninových záhonů. Vždyť i pokud roste planě v přírodě, tak se vyskytuje v poměrně velkých trsech.

 • orientační světla zvyšují bezpečnost nočního pohybu

  Jak rozsvítit zahradu?

  , 4 komentáře

  Vhodně umístěné dekorační světlo dodá noční zahradě zvláštní kouzlo a tajemnou atmosféru. Některé světelné zdroje jsou díky svému vzhledu skutečnými šperky nejen noční zahrady. Naopak orientační světla bývají přes den často velmi nenápadná. O to více nám v noci usnadňují pohyb.

 • ochrana mladého salátu netkanou textilií

  Ochrana sadby před mrazíky

  , 0 komentářů

  Počasí dovede být počátkem jara neuvěřitelně vrtkavé. Sotva si začneme užívat teplé dny, kdy meteorologické stanice hlásí z mnoha koutů republiky teplotní rekordy, už abychom se zas poohlíželi po teplejším oblečení. A zapomenout bychom neměli ani na rostliny, kterým chlad nedělá dobře.

 • zahradní domek ochrání nářadí před počasím i nenechavci

  Víc, než obyčejný zahradní domek

  , 3 komentáře

  Uvažujete o novém zahradním domku na nářadí? Připravili jsme pro vás inspiraci, jak se i takováto účelová stavba může stát atraktivním, zároveň však užitečným prvkem vaší zahrady. Čím menší pozemek máte k dispozici, tím pečlivěji každý podobný nákup zvažujte.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK