• kvetoucí pažitka zpestří zeleninovou zahradu

  Květy pažitky osvěží vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Pažitka zdaleka nemusí v zahradě plnit pouze roli čistě užitkové rostliny. Jejími rozkvetlými trsy můžeme zvýraznit část bylinkové zahrádky či s ní efektně olemovat kraje zeleninových záhonů. Vždyť i pokud roste planě v přírodě, tak se vyskytuje v poměrně velkých trsech.

 • orientační světla zvyšují bezpečnost nočního pohybu

  Jak rozsvítit zahradu?

  , 4 komentáře

  Vhodně umístěné dekorační světlo dodá noční zahradě zvláštní kouzlo a tajemnou atmosféru. Některé světelné zdroje jsou díky svému vzhledu skutečnými šperky nejen noční zahrady. Naopak orientační světla bývají přes den často velmi nenápadná. O to více nám v noci usnadňují pohyb.

 • ochrana mladého salátu netkanou textilií

  Ochrana sadby před mrazíky

  , 0 komentářů

  Počasí dovede být počátkem jara neuvěřitelně vrtkavé. Sotva si začneme užívat teplé dny, kdy meteorologické stanice hlásí z mnoha koutů republiky teplotní rekordy, už abychom se zas poohlíželi po teplejším oblečení. A zapomenout bychom neměli ani na rostliny, kterým chlad nedělá dobře.

 • zahradní domek ochrání nářadí před počasím i nenechavci

  Víc, než obyčejný zahradní domek

  , 3 komentáře

  Uvažujete o novém zahradním domku na nářadí? Připravili jsme pro vás inspiraci, jak se i takováto účelová stavba může stát atraktivním, zároveň však užitečným prvkem vaší zahrady. Čím menší pozemek máte k dispozici, tím pečlivěji každý podobný nákup zvažujte.

 • děti rády pomáhají se zaléváním

  Minizáhon – ideální hřiště pro malé zahradníky

  , 0 komentářů

  Pokud se mluví o dětech na zahradě, většinou úvahy končí pouze tím, jak vhodně umístit pískoviště, houpačku případně prolézačku, skluzavku či trampolínu. Proč ale nenabídnout dětem prostor v podobě menšího záhonku, na kterém si samy zvolí, co budou pěstovat? Možná, že je právě ony zahradnické pokusy zaujmou natolik, že jednou zatouží po vlastní zahradě.

 • bergénie tučnolistá s růžovými květy

  Kde to sluší bergéniím?

  , 0 komentářů

  Bergénie představují v mnoha zahradách takové stálice, že už je skoro ani nevnímáme. Mnohdy ani netušíme, kdo je kdy vysadil. Tyhle skrovné trvalky každoročně vykvétají na jaře mezi prvními. Díky tomu, že jsou bergénie poměrně nenáročné stálezelené rostliny, mají v zahradě širokou škálu uplatnění.

 • přehledné zavěšení drobného nářadí

  Neztrácejte čas hledáním nářadí

  , 0 komentářů

  Zahradní nářadí je třeba nejen správně vybrat, ale také vhodně uskladnit. A to nejen s ohledem na povětrnostní vlivy, ale také kvůli nám samotným. Ať už své zahradní pomocníky skladujete v garáži, ve sklepě nebo speciálním domku, vždy by mělo být nářadí uloženo úsporně, dostupně a zároveň bezpečně.

 • zvlášť atraktivně působí rudé pruty svíd na sněhu

  Svída prozáří zimní zahradu červenými pruty

  , 0 komentářů

  Je vám líto, že je v zimě zahrada málo barevná? Využijte zimní období k hledání inspirace. Mnohé botanické zahrady nabízejí v tuto dobu návštěvu zdarma či za symbolické vstupné. Všímejte si nejen tvarů, ale také struktur a barev větví.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK