• působivě vypadá hořící oheň v ocelovém koši

  Klasické ohniště, gril nebo oheň v koši?

  , 11 komentářů

  Zahradní zákoutí většinou komponujeme především s ohledem na denní světlo. Ale i ve chvíli, kdy slunce zapadne, může být nápaditě vyřešený zahradní kout velmi atraktivní. Středobodem, kolem kterého se večer všechno točí, se stává ohniště.

 • měsíční jahody obvykle kvetou bíle a mají červené plody

  Měsíční jahody netradičně

  , 0 komentářů

  Pokud patří tohle drobné ovoce k vašim oblíbeným, zkuste se poohlédnout po některé méně běžné odrůdě. V případě měsíčních jahod zdaleka neplatí, že mají vždy pouze zelené listy, jednoduché bílé květy a červené plody. Netradiční jahodníky mohou přinést zajímavé zpestření i do okrasné části vaší zahrady.

 • chodník vytvořený z nášlapných kamenů doplňují kamínky

  Který chodník bude slušet vaší zahradě?

  , 1 komentář

  Cesty jsou nepřehlédnutelným prvkem zahradní architektury. Pomáhají vytvářet rámec zahrady, spojují její různé prvky a navádějí oko návštěvníků k důležitým bodům. Pokud se vám znelíbí záhon s letničkami, není nic snazšího, než v příštím roce vysadit rostliny jiných barev či tvarů. Nepovedená cesta však může být nehezkou čmouhou a zkazit dojem ze sebekrásněji osázeného prostoru.

 • kniha poradí kdy a jak stříkat keře

  Řez zahradních rostlin i pro začátečníky

  , 0 komentářů

  Možná se vám to už také někdy stalo – rádi byste ten či onen keř či stromek seřízli, ale nejste si jistí, kdy a jak to nejlépe udělat. Informací o řezu dřevin je docela dost. Potíž je v tom, že většina autorů předpokládá, že víte co chcete řezat. Jenže co když někdo se zahradničením začíná a na pozemku roste něco, co nezná? Představíme vám knihu, která by měla pomoci i v podobných případech.

 • rozkvetlá louka

  Katalogy poradí čím vylepšit zahradu

  , 0 komentářů

  Nevlídné dny konce zimy jsou jako stvořené pro hledání nápadů, čím vylepšit zahradu či balkon v blížící se sezóně. Množství katalogů a ceníků můžete získat v elektronické podobě přímo z internetu. Pokud dáváte přednost tištěným katalogům, je nejvyšší čas na jejich objednání či vyzvednutí u specializovaných prodejců.

 • děti rády pěstují samostatně

  První kniha pro malé zahradníky

  , 0 komentářů

  Množství literatury se zahradní tematikou pro dospělé je rozsáhlé. Na regálech knihupectví či v knihovnách můžeme vybírat mezi široce pojatými encyklopediemi či naopak úzce specializovanými tituly. Pokud však budeme hledat něco, co by mohlo zaujmout zahradnický dorost, pak nás čeká téměř detektivní pátrání.

 • mezi vzácné ptačí hosty patří v zimě brkoslav severní

  Pozvěte ptáky na hostinu

  , 1 komentář

  Tentokrát nemáme na mysli pravidelné sypání do krmítek, ale výsadbu takových stromů a keřů, které na vaši zahradu přilákají co nejvíce ptačích druhů. Zatímco některé jim poskytnou potravu i v zimních měsících, další se mohou stát vhodným útočištěm v době hnízdění. Tušíte, které bobule patří mezi opeřenci k nejoblíbenějším?

 • vánoční dekorace z růží, svíčky, zeravu a černých bobulí

  Přizdobte sváteční stůl květinou

  , 0 komentářů

  K vykouzlení příjemné vánoční atmosféry postačí i malý počet rostlin. Květy můžete upravit na talíř, který bude ladit s celkovým prostíráním a doplnit svíčkou a trochou zeleně.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK