• žluté lepové desky signalizují výskyt škůdců

  Kdy, kde a jaké lepové desky použít?

  , 0 komentářů

  Lepové desky pomáhají nejen s ochranou rostlin v uzavřených prostorách bytů, skleníků a zimních zahrad, ale také venku – na balkonech, v zahradách a sadech. Lepové desky patří mezi pomocné prostředky na ochranu rostlin. Proto počítejte s tím, že problém s výskytem přemnožených škůdců nevyřeší úplně.

 • rychlené puky čekanky po sklizni očistíme

  Jak rychlit čekanku? Ve tmě a pomalu

  , 0 komentářů

  Čekankové puky u nás patří k méně rozšířeným druhům zeleniny. Velkou oblibu si získaly hlavně v Belgii a ve Francii. Výhodou čekanky je, že pro její rychlení nepotřebujete světlo ani vysoké teploty. Patříte-li k milovníkům salátů, můžete si vypěstovat čekankové puky vlastní. Při volbě vhodné odrůdy a správném postupu získáte i v zimních měsících čerstvou zeleninu.

 • červený rybíz raší velmi časně

  Kdy a jak řezat červený rybíz

  , 0 komentářů

  Rybíz patří mezi nejčastěji pěstované drobné ovoce na našich zahrádkách. V podobě keřů se často dožívá několika desítek let. Plodí, i když se o něj téměř nestaráme. V takovém případě však bývá úroda stále menší. A to nejen co do množství plodů, ale i co se jejich velikosti týče. Přitom stačí každý rok ve správný čas vyříznout přestárlé větve.

 • naklíčené mungo na dřevěné lžíci

  Klíčidlo, nakličovadlo, klíčidelnice

  , 0 komentářů

  Nádoby určené pro přípravu jedlých klíčků v domácích podmínkách objevíte hned pod několika názvy. Zatímco někdo jim říká klíčidlo, dalším se líbí označení nakličovadlo. Objevili jsme i klíčidelnici či nakličovací misky.

 • přesazování čili pikýrování

  Rychlíme hlávkový salát

  , 0 komentářů

  Hlávkový salát patří k zeleninám, s jejichž pěstováním můžeme začít velmi brzy. Máme-li vhodné zázemí pro další chráněné pěstování, můžeme jej vysévat již od druhé poloviny ledna. Nemusíme mít nutně vytápěný skleník, dobrou službu odvede i studený skleník, fóliovník či pařeniště.

 • katalpa trubačovitá v zimním období

  Stromy s kulovitou korunou řežte uvážlivě

  , 0 komentářů

  Některé ze stromů s kulovitou korunou jsou vyšlechtěny tak, že u nich řez není vůbec nutný. Stačí, když při výsadbě dostanou dostatečný prostor. Ale jsou situace, kdy je prostor opravdu malý a řez je potřeba. Poradíme vám, kdy a jak nejlépe takový zásah uskutečnit.

 • ne každá větvička je jako roub vhodná

  Odběr a uchování roubů

  , 0 komentářů

  Roubování patří k činnostem, které vyžadují přípravu v dostatečném předstihu. Pokud toužíte po záchraně nějakého zvlášť oblíbeného stromu, případně chcete rozšířit sortiment pěstovaných odrůd, zkuste roubování. Počítejte však s tím, že ne vždy se dostaví stoprocentní výsledky. Obrňte se trpělivostí a klidně si vše nejdříve natrénujte, napoprvé třeba na jabloních.

 • kalanchoe čili kolopejka v ozdobném obalu

  Květina jako dárek či milá pozornost

  , 0 komentářů

  V předvánočním období nás kromě shonu kolem shánění dárků čeká i řada setkání s přáteli. Často váháme, čím hostitele potěšit. Zvlášť majitelům zahrádek uděláme radost květinou. Atraktivně naaranžované řezané květy však mají velmi krátkou životnost. Proto jsme pro vás připravili přehled květin, které můžete v zimním období darovat v květináči.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK