• oleandr obecný Nerium oleander je celý jedovatý

  Jak nejlépe zazimovat oleandr

  , 0 komentářů

  Oleandry patří k oblíbeným nádobovým květinám. Pokud se rozhodneme pro jejich pěstování, musíme počítat s vhodným prostorem pro jejich přezimování. Zimoviště je třeba vybrat nejen co se velikosti týče, ale také s ohledem na teplotu a množství světla.

 • takhle vypadá řez letitým kmenem šeříku

  Zmlazení přerostlému šeříku prospěje

  , 0 komentářů

  Šeříky necháváme kolem sebe většinou růst bez dalších zásahů. Jenže pak se po letech důkladněji podíváme a neradostně shledáme, že dříve pěkně kvetoucí keř se dere do výšky a kvete tak vysoko, že už si jeho květy ani nemůžeme pořádně užít. A pak začne váhání – je ještě možné přerostlý šeřík zmladit? A kdy a jak nejlépe takový zásah provést?

 • zahradní nůžky by neměly zrezivět

  Jak nejlépe pečovat o zahradní nůžky

  , 0 komentářů

  Nářadí, se kterým budeme v zahradě pracovat, bychom měli vybírat velmi obezřetně. A to nejen s ohledem na jeho funkční vlastnosti, ale také na možnost a snadnost údržby. To platí i u takových zdánlivě jednoduchých pomůcek jako jsou zahradní nůžky. Mohou nás stát několik stokorun, ale jejich cena se leckdy vyšplhá přes tisícikorunu.

 • dřevěný popel můžeme použít až zcela vychladlý

  Dřevěný popel poslouží jako hnojivo

  , 3 komentáře

  Pokud máte k dispozici dřevěný popel, určitě jej nevyhazujte do popelnice. Při vhodném použití vám velmi dobře poslouží jako hnojivo. Poradíme vám, kdy, kam a jak dřevěný popel nejlépe přidávat.

 • čištění okapů je činnost nevděčná, ale potřebná

  Jak vyzrát na čištění okapů?

  , 0 komentářů

  Čištění okapů je pro mnohé majitele nemovitostí noční můrou. Je to činnost nezbytná, ale zároveň i velmi otravná. A v mnoha případech také nebezpečná. Zvlášť, pokud se jedná o vyšší budovy či starší stavby. Tuhle nepříjemnou práci však nemusíte dělat sami. S čištěním okapů vám pomohou nejen profesionálové, ale jako zdatný pracant se osvědčil i robot. 

 • při použití postřiku je potřeba dbát na zásady bezpečnosti

  Černá skvrnitost a jak před ní chránit růže

  , 2 komentáře

  Možná, že i vaše růže začínají mít na listech koncem léta stále více tmavých fleků. Drobné skvrny se zvětšují, listy žloutnou, hnědnou a opadávají. Podle charakteristických příznaků dostala tahle choroba velmi popisný název: černá skvrnitost růží. Poradíme vám, jak šíření této nepříjemné houbové choroby zmírnit či dokonce velmi významně omezit.

 • sazenice jahodníku připravená k výsadbě

  Přichází čas na nákup jahodníků

  , 0 komentářů

  Přelom srpna a září je čas, kdy se objevují nabídky nových sazenic jahodníků. Ať už chcete pěstovat jahody poprvé nebo potřebujete svou jahodovnu obnovit či rozšířit, snažte se vždy získat co nejhodnotnější sazenice. Stoprocentní záruku bohaté sklizně vám nedá nikdo, ale kvalitní sadba je jejím nejlepším základem. Poradíme vám, nač dávat při nákupu pozor.

 • plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

  Sklizeň a zpracování ostružin

  , 0 komentářů

  Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK