• čištění okapů je činnost nevděčná, ale potřebná

  Jak vyzrát na čištění okapů?

  , 0 komentářů

  Čištění okapů je pro mnohé majitele nemovitostí noční můrou. Je to činnost nezbytná, ale zároveň i velmi otravná. A v mnoha případech také nebezpečná. Zvlášť, pokud se jedná o vyšší budovy či starší stavby. Tuhle nepříjemnou práci však nemusíte dělat sami. S čištěním okapů vám pomohou nejen profesionálové, ale jako zdatný pracant se osvědčil i robot. 

 • při použití postřiku je potřeba dbát na zásady bezpečnosti

  Černá skvrnitost a jak před ní chránit růže

  , 2 komentáře

  Možná, že i vaše růže začínají mít na listech koncem léta stále více tmavých fleků. Drobné skvrny se zvětšují, listy žloutnou, hnědnou a opadávají. Podle charakteristických příznaků dostala tahle choroba velmi popisný název: černá skvrnitost růží. Poradíme vám, jak šíření této nepříjemné houbové choroby zmírnit či dokonce velmi významně omezit.

 • sazenice jahodníku připravená k výsadbě

  Přichází čas na nákup jahodníků

  , 0 komentářů

  Přelom srpna a září je čas, kdy se objevují nabídky nových sazenic jahodníků. Ať už chcete pěstovat jahody poprvé nebo potřebujete svou jahodovnu obnovit či rozšířit, snažte se vždy získat co nejhodnotnější sazenice. Stoprocentní záruku bohaté sklizně vám nedá nikdo, ale kvalitní sadba je jejím nejlepším základem. Poradíme vám, nač dávat při nákupu pozor.

 • plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

  Sklizeň a zpracování ostružin

  , 0 komentářů

  Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.

 • tulipán ze skupiny třepenitých

  Jak nakoupit ty nejlepší tulipány?

  , 0 komentářů

  Na výsadbu tulipánů máme ještě docela dost času. Do země by jejich cibule měly přijít v průběhu září a října. Pokud si chcete příští jaro zpestřit zahradu tulipány zajímavých tvarů a atraktivních barev, přichází nejvhodnější čas na jejich nákup. Poradíme vám, podle čeho vybírat v moři tulipánových cibulek.

 • v zahrádkách se snažíme o co nejrannější sklizeň brambor

  Kdy sklízet brambory

  , 0 komentářů

  Sklizeň brambor na polích vrcholí na Vysočině většinou počátkem října. Charakteristický dým bramborové natě tak máme spojený s počátkem podzimu. Při pěstování na zahrádkách však dáváme přednost pěstování odrůd s co nejčasnější sklizní. Poradíme vám, jak poznat vhodný čas pro sklizeň brambor i to, jak se o ně před uskladněním postarat.

 • při pěstování ibišku syrského ze semen několik let čekáte na výsledek

  Množení venkovních ibišků

  , 2 komentáře

  Možná také pokukujete ve svém sousedství po pěkně rostlém a bohatě kvetoucím keři venkovního ibišku. Od pokukování je to pak někdy jen krůček k touze mít právě takový keř. Množení těchto ibišků není úplně snadné a ne každý způsob vede k vytouženému cíli – tedy k rostlině, která bude mít stejné květy jako mateřská rostlina.

 • bršlice kozí noha jako úporný plevel

  Bršlice kozí noha nemusí být jen protivný plevel

  , 0 komentářů

  Vypudit bršlici ze zahrady bývá zapeklitý oříšek. Dokonce to někdy vypadá, že čím více se o její likvidaci snažíme, o to lépe se jí daří. Což takhle vzít ji na milost a přidat ji do svého jídelníčku? A nebo zvolit ozdobnou formu, která dodá původně zaplevelenému koutu šmrnc svými dvoubarevnými listy?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK