• semena hrachu můžeme skladovat v papírovém sáčku

  Jak nejlépe uchovávat semena

  , 0 komentářů

  Stále více lidí se snaží část semen získat z vlastní sklizně. Jde většinou o staré či krajové odrůdy, které se často předávají mezi přáteli či příbuznými. Lidé mnohdy ani neznají jejich název, spíše si pamatují, kdo jim je daroval.

 • při sklizni višní můžeme odstřihnout i větve s plody

  Jak předejít vyholování višní?

  , 0 komentářů

  S péčí o budoucí úrodu višní je vhodné začít v době jejich sklizně, případně krátce po ní. Zvlášť, pokud pěstujeme některou z převislých odrůd. Správně provedený řez pomůže zabránit vzniku dlouhých vyholených výhonů a podpoří budoucí úrodu.

 • bohaté kvetení zajistí pravidelné přesazování

  Přesazování velkokvětých kosatců zvládne i začátečník

  , 0 komentářů

  Kosatce pěstované příliš dlouho na jednom místě méně kvetou a jsou náchylnější k chorobám. Proto je vhodné je po několika letech přesadit. Pokud jste to nikdy nedělali, nemusíte se ničeho obávat. Poradíme vám kdy, kam a jak nejlépe je přesadíte a tak zároveň i namnožíte. Obdobná pravidla platí i pro výsadbu nově zakoupených rostlin.

 • Mulč působí v zahradě také jako dekorativní prvek.

  Mulčování – čím, kdy a jak

  , 1 komentář

  Zatímco jedni mulčování vychvalují a nedají na něj dopustit, stále častěji zaznívají hlasy upozorňující na jeho nevýhody. V určitých situacích může být mulčování skvělým pomocníkem, ale všelék pro lenivé zahrádkáře z něj nikdy nebude.

 • k sušení se hodí méně otevřené květy

  Jak usušit pivoňky?

  , 0 komentářů

  Bohatě kvetoucí keře pivoněk každoročně koncem jara zdobí množství zahrad. Pokud květy ve správný čas uřízneme a dobře usušíme, můžeme si jejich krásu užívat až do příští sezóny.

 • tvarování buxusu

  Triky pro tvarování buxusu

  , 0 komentářů

  Buxus je oblíbeným keřem všech, kteří touží po tvarování keřů v zahradě. V parcích z něj bývají vystříhány nejen geometrické tvary, ale i zvířecí či lidské postavy. Prozradíme vám několik triků na jeho tvarování. Jen nečekejte, že na první pokus vystříháte veverku či slona. Takové kreace bývají dílem profesionálů.

 • svlačec rolní je nepříjemný plevel

  Svlačec rolní a jak se ho zbavit

  , 2 komentáře

  Nenáviděný, proklínaný, neustále likvidovaný a přesto téměř všudypřítomný. I tak by bylo možné charakterizovat jeden z  nejúpornějších plevelů – svlačec. Jeho vlastnosti velmi dobře vystihují lidové názvy: opletník, obtáčka, plazivý koukol, pupenec, slak, slatec, svlak, šlatec či votáčka.

 • trnovník akát má husté větve

  Likvidace akátu je zdlouhavá

  , 0 komentářů

  Záměr vysadit v zahradě francouzského krále akát, původem z Ameriky, byl jistě chvályhodný. Evropané si strom oblíbili nejen pro jeho vůni a zdroj lahodného medu, ale také pro jeho rychle rostoucí a zároveň velmi odolné dřevo i pro schopnost vegetovat v nepříznivých podmínkách. Dnes však trnovník akát patří k rostlinám, které Evropě přerostly přes hlavu.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK