• tvarování buxusu

  Triky pro tvarování buxusu

  , 0 komentářů

  Buxus je oblíbeným keřem všech, kteří touží po tvarování keřů v zahradě. V parcích z něj bývají vystříhány nejen geometrické tvary, ale i zvířecí či lidské postavy. Prozradíme vám několik triků na jeho tvarování. Jen nečekejte, že na první pokus vystříháte veverku či slona. Takové kreace bývají dílem profesionálů.

 • svlačec rolní je nepříjemný plevel

  Svlačec rolní a jak se ho zbavit

  , 2 komentáře

  Nenáviděný, proklínaný, neustále likvidovaný a přesto téměř všudypřítomný. I tak by bylo možné charakterizovat jeden z  nejúpornějších plevelů – svlačec. Jeho vlastnosti velmi dobře vystihují lidové názvy: opletník, obtáčka, plazivý koukol, pupenec, slak, slatec, svlak, šlatec či votáčka.

 • trnovník akát má husté větve

  Likvidace akátu je zdlouhavá

  , 0 komentářů

  Záměr vysadit v zahradě francouzského krále akát, původem z Ameriky, byl jistě chvályhodný. Evropané si strom oblíbili nejen pro jeho vůni a zdroj lahodného medu, ale také pro jeho rychle rostoucí a zároveň velmi odolné dřevo i pro schopnost vegetovat v nepříznivých podmínkách. Dnes však trnovník akát patří k rostlinám, které Evropě přerostly přes hlavu.

 • pcháč oset vytváří nejprve přízemní růžici

  Jak vyhubit pcháč oset?

  , 0 komentářů

  Pcháč je plevel, s kterým není radno mít slitování. Pokud už ho na pozemku máte, vyhlašte mu nemilosrdnou válku. Jinak zničí on vás, respektive zaneřádí vaši zahradu. Předem se však připravte na dlouhý a náročný boj. Jak už to u válečných tažení bývá, nejdřív se snažte poznat nepřítele. Věříme, že po přečtení následujících řádků snadno zvolíte nejvhodnější taktiku pro své podmínky.

 • pýr se rychle rozrůstá díky oddenkům

  Jak se zbavit pýru

  , 0 komentářů

  Pokud se na pozemku objeví pýr plazivý, čeká majitele zdlouhavý souboj s mizivou šancí na vítězství. Pýr je hodně těžký soupeř. Ve svůj prospěch dovede využít, či spíše zneužít, každé naše zaváhání. Jeho nejsilnější zbraní je obrovská reprodukční schopnost: deseticentimetrový oddenek se v průběhu vegetace rozroste až do délky 30 metrů.

 • tvorba zahradního plánu vyžaduje pečlivost

  Kreslíme plán zahrady

  , 0 komentářů

  Máte před sebou budování na prázdném pozemku? Toužíte po obnově zanedbané zahrady či jen vylepšeních té stávající? V každém případě se vám bude hodit plán zahrady. Je to vlastně podrobná mapa zahrady, která vznikne na základě vyměření pozemku a zakreslením všech jeho důležitých částí.

 • pampová tráva má nádherná květenství

  Pampová tráva – jak předejít zklamání

  , 0 komentářů

  Kortadérie, známá spíše pod názvem pampová tráva či pampas, dokáže opravdu oslnit jen tehdy, pokud jí dopřejeme vhodné podmínky. Díky mohutnému vzrůstu a hlavně nádherným chocholovitým květenstvím právem patří k nejoblíbenějším okrasným travinám našich zahrad.

 • příprava záhonu za pomoci vodováhy

  Ideální šířka zeleninových záhonů

  , 0 komentářů

  Přesný předpis či pravidlo o šířce záhonů neexistuje. Ať už tedy své zahrádce říkáte zeleninová, kuchyňská nebo užitková, připravili jsme pro vás rady, podle čeho velikost záhonů volit.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK