• Myš hlodavec škůdce

  Soužití s nezvanými hosty není třeba tolerovat

  , 0 komentářů

  Většina zahrádkářů je důvěrně zná. Možná je nikdy nepřistihli při činnosti, ale určitě zaznamenali důsledky jejich soustavné „pracovitosti“. A kdo je tímto nevítaným hostem mnohých zahrad, sadů i sklepů?  Hlodavci. Drobní živočichové různých velikostí, s typicky uzpůsobeným chrupem. Boj s nimi je zdlouhavý, ale možností obrany je celá řada.

 • Křížaly z jablek

  Nejlepší jsou domácí křížaly

  , 1 komentář

  Máte dostatek ovoce a chcete ho uchovat i pro delší časové období? Vyrobte si křížaly - sušené plátky ovoce.  Jsou zdravé, nekazí se, výborně chutnají a jsou vděčnou a oblíbenou pochoutkou pro mlsání i u dětí. Usušit křížaly si můžete sami bez větších nákladů.

 • Jablka Reneta Krkonoše

  Jaké nároky mají ovocné stromy?

  , 0 komentářů

  Co je potřeba udělat pro to, aby ovocný strom dobře rostl a hojně plodil? Který ovocný druh se nejlépe hodí do naší zahrady a kam nejlépe stromek při výsadbě umístit? Pokud chceme mít v naší zahradě zdravé a dobře rodící stromy, je potřeba tyto a další otázky zodpovědně a s dostatečným předstihem promyslet a výsadbu stromů pečlivě naplánovat.

 • Příprava osazovacího plánu

  , 0 komentářů

  Ať už se chystáte zaplnit úplně novou zahradu rostlinami a nebo je vaším cílem atraktivně zvelebit již částečně osázený prostor, bude se vám hodit osazovací plán. Co všechno by měl obsahovat? A co je potřeba při jeho přípravě zvážit?

 • svazenka vratičolistá medonosná i na zelené hnojení

  Zelené hnojení hnůj nenahradí, ale...

  , 0 komentářů

  Chcete-li co nejméně používat průmyslová hnojiva a nemáte v dostatečné blízkosti zdroj klasického hnoje ani kompostu, zkuste to s hnojením zeleným. Chlévský hnůj sice nahradí jen z poloviny, ale dodá půdě množství snadno rozložitelné organické hmoty.

 • na hrabání listí se hodí tzv. švédské hrábě

  Jedny hrábě nestačí?

  , 0 komentářů

  Máte na starosti zahradu se stromy, trávníkem a záhony? Pak se hrabání nemáte šanci vyhnout. Těžko však budete hledat hrábě, které by se daly použít na všechny potřebné činnosti. Které se na co hodí nejvíce? Nač si dát při nákupu pozor?

 • zázvor obecný můžete zkusit vypěstovat i doma

  Jak vypěstovat zázvor?

  , 0 komentářů

  Když se řekne zázvor, většina si představí ztlustlé oddenky, známé z regálů obchodů se zeleninou. Rostlinu však viděl růst málokdo. V našich zeměpisných šířkách nejsou pro venkovní pěstování zázvoru vhodné podmínky. Na zakládání zázvorových plantáží tedy rychle zapomeňte. Poradíme vám, jak si můžete vlastní rostlinu vypěstovat v květináči.

 • sáčky naplněné sušenými levandulovými květy zapudí šatní moly

  Čím provonět skříně a prádelníky?

  , 0 komentářů

  K osvědčeným rostlinám, které se používají k ochraně šatníků před návštěvou šatních molů, patří levandule, především její sušené květy. Představíme vám i další přírodniny, které provoní a zároveň pomohou ochránit vaše skříně a prádelníky.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK