• granátové jablko

  Dny otevřených skleníků v ostravské zoo

  , 0 komentářů

  Během vánočních prázdnin se již tradičně otevírají pro veřejnost pěstební skleníky ostravské zoo. Ty jsou po většinu roku návštěvníkům nepřístupné. Zblízka si v doprovodu průvodce můžete prohlédnout tropické a subtropické rostliny a dozvědět se leccos zajímavého o těchto exotických rostlinách.

 • k tradičním vánočním zvykům patří lodičky ze skořápek

  Vánoční výstava v arboretu Borotín

  , 0 komentářů

  Máte chuť na příjemnou procházku vánočně naladěnou krajinou? Zkuste návštěvu výstavy v borotínském arboretu. Najdete jej na Malé Hané, pouhých 14 km severně od Boskovic. Ve vánočním čase tu tradičně připravují výstavu, na které můžete obdivovat nejen vánoční dekorace, ale také bonsaje a pohyblivé betlémy.

 • vánoční ozdoby z přírodnin

  Vánoční výstava plná inspirace

  , 0 komentářů

  Zastavení ve vánočním čase, tak se jmenuje letošní tradiční výstava ve skleníku pražské Botanické zahrady Na Slupi. Kromě klasických vánočních dekorací tentokrát dostaly prostor i pohádkové postavičky, kterým vévodí vodníci. Nechybí tu Broučci ze šustí, čerti z brambor či andělé z lýka.

 • lodičky ze skořápek vlašských ořechů

  Vypravte se za historií Vánoc

  , 0 komentářů

  Do dob dávno minulých se až do počátku příštího roku můžete přenést na tradiční výstavě, kterou připravili pracovníci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.

 • orchidej rodu Laelia

  Kvetoucí orchideje i tilandsie čekají v Brně

  , 0 komentářů

  Příznivci a obdivovatelé orchidejí jsou zváni do skleníku s tropickými orchidejemi v arboretu Botanické zahrady brněnské Mendelovy univerzity. Návštěvu výstavy můžete spojit s procházkou rozsáhlou univerzitní zahradou, která se předvádí v těch nejkrásnějších podzimních barvách.

 • chryzantémy zpestří podzimní zahrady

  Barvy podzimu ve Šlapanicích

  , 0 komentářů

  Tradiční podzimní výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny pod názvem Barvy podzimu připravili zahrádkáři ve Šlapanicích.

 • sklizeň jablek

  Staré a krajové odrůdy valašských jablek

  , 0 komentářů

  Vlasatice, kožuchy, jeptišky, kočí hlavy - to vše jsou názvy starých a krajových odrůd jablek, které uvidíte na stejnojmenné výstavě na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

 • důně mají mnoho podob

  Dýňový svět otevřel své brány

  , 0 komentářů

  Každoročně se počátkem podzimu promění statek Pipkových na Vysočině v poutní místo milovníků dýní. Pipkovi se specializují především na pěstování a prodej dýní. A tak od nich můžete získat nejen cenné rady, jak nejlépe dýně pěstovat, ale zároveň máte příležitost si vyhlédnout odrůdu, kterou byste rádi pěstovali na vlastní zahrádce.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK