• nejpálivější chilli papričky světa

  Výstava chilli papriček

  , 0 komentářů

  Poněkud netradiční zpestření připravili pro své návštěvníky pracovníci dendrologické zahrady v Průhonicích v ovocné zahrádce. Od třetí srpnové dekády tu můžete obdivovat na pět desítek odrůd chilli papriček.

 • k výrobě slaměných soch stačí sláma, drát a provázek

  Slámování po dvacáté

  , 0 komentářů

  Slámování, festival pro malé i velké návštěvníky, bude letos zvlášť sváteční. Na zámku v Červené Řečici se předposlední srpnový víkend sejdou tvůrci slaměných objektů na jubilejním, dvacátém ročníku této akce.

 • denivky mají okouzlující květy hrající mnoha barvami

  Výstava denivek v Chudenicích

  , 0 komentářů

  Pokud patříte mezi obdivovatele, pěstitele či dokonce sběratele denivek, neměli byste si nechat ujít jejich výstavu v Chudenicích. Každoročně přicházejí na trh nové atraktivní odrůdy.

 • k oblíbeným rostlinám ze Středomoří patří levandule

  Středomoří křížem krážem

  , 0 komentářů

  Výstava rostlin Středomoří v pražské Troji představuje jednu z nejbohatších botanických oblastí Evropy. Šanci dozvědět se více o rostlinách, které jste možná potkali při své letní dovolené máte do konce července.

 • muškát ze skupiny Andělské oči

  Za muškáty do Kozolup

  , 0 komentářů

  Patříte k pěstitelům či k obdivovatelům muškátů? Až do první červencové neděle si můžete výlet do Českého krasu zpestřit návštěvou výstavy muškátů. Jejich pěstitelé pro vás v Kozolupech připravili tradiční přehlídku.

 • chrpy a máky

  Výstava léčivek v Brně

  , 0 komentářů

  Již 54. ročník tradiční výstavy léčivých rostlin připravili v Brně. Zdejší Centrum léčivých bylin je jednou z nejstarších a druhově nejbohatších sbírek tohoto typu u nás. V zahradě o velikosti téměř 1 ha roste jedinečný sortiment více než 800 druhů a odrůd rostlin.

 • sukulenty pěstované v misce

  Jarní výstava kaktusů a sukulentů

  , 0 komentářů

  Pěstování kaktusů patří stále k velmi oblíbeným aktivitám. Zatímco pár méně náročných kousků má za oknem leckdo, vzácnější druhy vyžadují nemálo znalostí a dovedností. Prostřednictvím výstavy můžete dvakrát ročně ve sklenících Na Slupi obdivovat nejatraktivnější kousky našich předních pěstitelů.

 • detail květu fuchsie

  Za fuchsiemi do Buchlovic celé léto

  , 1 komentář

  Tradiční letní atrakcí se na zámku v Buchlovicích stala výstava fuchsií. Zdejší zámecká sbírka patří k nejvýznamnějším a nejproslulejším sbírkám fuchsií ve střední Evropě.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK