• skalka, ilustrační snímek

  První jarní výstavě skalniček kralují lomikameny

  , 0 komentářů

  Kalendář výstav skalniček začíná tradiční jarní výstavou ranných druhů. V zahradě u Faustova domu ji každoročně organizují členové pražského Klubu skalničkářů. Největší pozornost návštěvníků k sobě poutají lomikameny a drobné cibuloviny. A protože je to po zimě první přiležitost obdivovat drobné kvítky, bývá tu i za nevlídného počasí náramně rušno.

 • Předjaří v Královské zahradě, Pražský hrad, foto Jan Gloc

  Tulipány a vázy na Pražském hradě

  , 1 komentář

  V rámci druhého ročníku cyklu Předjaří v Královské zahradě se v pátek na pouhých deset dní veřejnosti otevřel stylový empírový skleník. V jeho prostorách návštěvníci tentokrát uvidí nejhezčí vázy ze Sbírek Pražského hradu a přehlídku stovek speciálně přirychlených tulipánů a dalších jarních květin.

 • orchidej

  Za orchidejemi do Fata Morgany podeváté

  , 0 komentářů

  Tradiční výstava orchidejí v botanické zahradě v pražské Troji otevřela své brány již podeváté. Obdivovat můžete nejen nejznámější druhy, ale připravena je také řada méně známých, kuriózních i velmi vzácných orchidejí. Zvýšená pozornost letos patří orchidejím vietnamské džungle.

 • předjaří je ve zmanení orchidejových výstav

  Orchidejový víkend v Brně

  , 0 komentářů

  První březnový víkend bude v Brně ve znamení orchidejí. Návštěvníci zdejší botanické zahrady budou mít jedinečnou příležitost obdivovat pestrou paletu barevných exotických květů nejen botanických tropických orchidejí, ale také jejich kulturních kříženců - hybridů. A nemusí zůstat pouze u obdivování, součástí orchidejového víkendu bude také prodej botanických a hybridních orchidejí.

 • orchidej rodu Laelia

  Orchideje kam se podíváš

  , 0 komentářů

  Největší výstavy orchidejí u nás tradičně chystají v botanických zahradách v Praze a Brně. Milovníci orchidejí z dalších míst však určitě nepřijdou zkrátka. Menší výstavy pořádá koncem zimy také řada zahradních center. Pokud patříte mezi zvlášť nadšené obdivovatele exotických krásek, pak se můžete vypravit i na některou z velkých zahraničních výstav.

 • prořezávání stromů

  Zimní řez stromů prakticky

  , 0 komentářů

  Teoretických pojednání o tom, jak správně řezat ovocné dřeviny, existuje bezpočet. Od rad na internetu, přes články v časopisech až po knihy. Pokud však dáváte přednost praktickým ukázkám a osobním radám zkušených ovocnářů, pak je ten nejlepší čas se důkladně rozhlédnout.

 • sýkora si pochutnává na slunečnicových semenech

  Zimní ptačí hosté

  , 0 komentářů

  Výstava ve venkovní expozici botanické zahrady v pražské Troji již tradičně nabízí počátkem roku zajímavou exkurzi do ptačího světa. Přímo v areálu zahrady můžete na krmítcích pozorovat celou řadu ptačích hostů. Navíc se můžete blíže seznámit s druhy, které nás od podzimu do předjaří navštěvují.

 • Secese očima milovníka květin

  , 0 komentářů

  V zimním období si zahrady vybírají svůj oddechový čas. Podobně jsou na tom i zahrádkářské výstavy. Přesto jsme pro vás objevili výstavu, kde si milovníci zahradních květin přijdou na své. Jmenuje se Secese – vitální umění a obdivovat na ní můžete secesní skvosty ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze. A to nejen nejvýznamnějších tuzemských, ale i evropských tvůrců.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK