• zkušení floristé dovedou využít nejrůznější materiál

  Floristův rok aneb co potřebuje aranžér

  , 0 komentářů

  Pro letošní období Adventu a Vánoc připravili pro návštěvníky v pražské botanické zahradě v Troji trochu netradiční výstavu. Dozvíte se zajímavosti z historie aranžování květin, nechybí vysvětlení symboliky věnce jako koloběhu života a mnoho dalšího.

 • pomeranč ozdobený hřebíčky příjemně provoní byt

  Jak vyzdobit vánoční stůl?

  , 0 komentářů

  Starodávné vánoční dekorace našich předků, betlémy a dobové rekvizity jsou k vidění ve výstavním skleníku Botanické zahrady UK v Praze Na Slupi. Ve výstavním skleníku tu každoročně návštěvníkům nabízejí inspiraci pro vánoční výzdobu. Tématem letošní výstavy je vánoční stůl.

 • prořezávání stromů

  Recept na zajímavé přednášky a semináře

  , 0 komentářů

  Pozdně podzimní a zimní období mnoho příležitostí k aktivitám na zahradě nenabízí. Výstav – kromě těch s vánoční tematikou - je rovněž minimum. Oč méně se můžeme věnovat praxi, o to více máme příležitostí k doplnění pěstitelských vědomostí. A nemusí to být jen čtení knih a časopisů. Při troše úsilí jistě objevíte přednášku na téma, které vás zajímá.

 • detail květu orchideje

  Podzimní výstavy exotických krásek

  , 0 komentářů

  Patříte k obdivovatelům, či dokonce pěstitelům tropických orchidejí? Pak nezmeškejte jedinečnou příležitost. Univerzitní botanické zahrady v Praze a Brně zvou návštěvníky k nahlédnutí do svých sbírek. Podzimní výstavy sice nebývají tak rozsáhlé jako ty jarní, ale v čase podzimních plískanic jistě pohled na pestré květy exotických krásek potěší.

   

 • lucerna vydlabaná z dýně

  Na dýňové slavnosti s nožem a lžící

  , 0 komentářů

  Rádi byste zahradu přizdobili vyřezávanou dýní a nevíte jak na to? Pak se poohlédněte po některé z mnoha dýňových slavností a výstav, kde si můžete lucernu pro nadcházející Halloween vyřezat. Místem konání jsou nejen statky, kde dýně pěstují, ale také botanické zahrady, zámky či zahradní centra.

 • různé odrůdy brambor

  Slavnosti brambor na Vysočině

  , 0 komentářů

  Vysočina je kraj, který se pěstováním brambor u nás proslavil nejvíce. Každá třetí brambora vypěstovaná v České republice pochází právě z této oblasti. V Bystřici nad Pernštejnem proto připravili Slavnosti brambor. Součástí programu budou nejen informace o pěstování, skladování a zpracování brambor, ale také soutěže a ochutnávky bramborových specialit.

 • chybět nebude soutěž o Křišťálové jablko

  Zahrada Čech láká na novinky

  , 0 komentářů

  Tisíce zahrádkářů míří každoročně do Litoměřic na oblíbenou výstavu Zahrada Čech. Jednou z novinek letošního, v pořadí již 37. ročníku výstavy, je samostatný pavilon vína. Další novinkou je sedm ukázkových zahrad, které představí návštěvníkům nejnovější trendy v zahradní architektuře.

 • vřesy a trávy vyniknout počátkem podzimu

  Skalničky u Faustova domu

  , 0 komentářů

  Ať už skalku máte a nebo o jejím vybudování teprve uvažujete, nepromeškejte jedinečnou příležitost získat inspiraci, nové skalničky i cenné rady na tradiční výstavě skalniček pražských skalničkářů. A nebo se prostě jen můžete přijít podívat a obdivovat dovednost skalničkářů, kteří až s hodinářskou zručností budují své miniaturní skalnaté krajiny. 

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK