• Cymbidium čili člunatec

  Dny kouzelných orchidejí

  , 0 komentářů

  Oč méně toho můžeme v zimních měsících obdivovat na zahradě, o to více nás těší květy okojovek. Mimořádně pestrá je v tomto období nabídka vyšlechtěných orchidejí. Aby se v široké nabídce kultivarů snáze zákazníci orientovali, začali před lety v zahradnických centrech pořádat prodejní výstavy těchto exotických květin.

 • lesklá reneta, velmi stará odrůda jabloně

  Paví vejce a další ovoce z Krkonoš

  , 1 komentář

  Víte, že paví vejce roste na stromě ve Vrchlabí? Ne, to není pozvání na aprílový výlet, ale název nového ovocnářského programu, který pro veřejnost připravila Správa Krkonošského národního parku. Krkonoše díky svému drsnému klimatu nepatří mezi typické ovocnářské oblasti. Ale tam, kde to aspoň trochu šlo, si lidé u svých domů ovocné stromy vysazovali.

 • řadu léčivých bylin pěstujeme v zahrádkách

  Léčivé rostliny a jejich dvojníci

  , 0 komentářů

  Řadu léčivých rostlin pěstujeme v zahradách jako bylinky, mnohé rostou také v jejich blízkém okolí. Pokud však nebudeme jednotlivé druhy dobře znát, můžeme v dobré víře sbírat jako léčivku něco, co žádné léčivé účinky nemá. Výstava Léčivé rostliny a jejich dvojníci se snaží právě na podobnost a možnou záměnu takových rostlin poukázat.

 • pestré zastoupení koření představuje perník

  Koření – vůně Vánoc

  , 0 komentářů

  Snad žádné roční období není tak intenzivně spojené s vůní koření, jako čas vánoční. Koření používáme nejen pro ochucení cukroví, ale také jako součást vánočních dekorací. Pokud máte chuť se dozvědět o jednotlivých druzích koření více, máte skvělou příležitost v jičínském muzeu.

 • k tradičním ozdobám patří perníčky i slaměné řetězy

  Vánoce v kuchyni našich babiček

  , 0 komentářů

  Připravujeme Vánoce aneb Vánoce v kuchyni našich babiček - tak se jmenuje tradiční vánoční výstava ve skleníku Botanické zahrady Na Slupi. Atmosféru dávných časů navozují mlýnky, hmoždíře i formičky na cukroví. Nechybí ani ukázky klasického cukroví, nazdobené vánoční stromky a miniaturní betlémy z nejrůznějších materiálů.

 • ve svém okolí objevíte množství materiálů vhodných pro aranžování

  Vánoční aranžovací víkend

  , 0 komentářů

  Do Vánoc ještě nějaký čas zbývá, ale už počátek adventního období je ideální příležitostí pro sváteční výzdobu bytu. Botanická zahrada v pražské Troji v tomto čase tradičně svým návštěvníkům nabízí vánoční aranžovací víkend.

 • jabkance se připravují z brambor

  Za jabkanci do České Třebové

  , 0 komentářů

  Jablkancová pouť, která se každoročně koná koncem listopadu v České Třebové, má své příznivce nejen mezi místními. Vždyť letos se uskuteční již 54. ročník téhle tradiční akce. Součástí putování k rotundě sv. Kateřiny je i místní pochoutka – jabkance.

 • jablka, ilustrační snímek

  Staré a krajové odrůdy na Valašsku

  , 0 komentářů

  Výstava představuje odrůdy jablek pěstovaných na Valašsku. Seznámíte se s hospodářským využitím ovocných stromů i s historií a současností jejich pěstování na Valašsku.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK