• na jaře rozkvétají skalky množstvím barev

  Májové výstavy skalniček

  , 0 komentářů

  Nejbohatší výstavy skalniček bývají v květnu. Mezi nejznámější patří pražské výstavy pořádané klubem Soldanella. Letos můžete nejkrásnější výpěstky skalničkářů obdivovat v zahradách za Faustovým domem poblíž Karlova náměstí až do 20. května. O něco kratší je další z výstav, kterou pořádá Alpinium klub v Plzni.

 • sklizeň chřestu je náročná na ruční práci

  Slavnosti chřestu v Čechách i na Moravě

  , 0 komentářů

  Máte rádi chřest a rádi byste ochutnali opravdu čerstvý? A nebo byste jej rádi pěstovali i na své zahradě a dozvěděli se o něm co nejvíce? Pak si nenechte ujít chřestové slavnosti v Hostíně na Mělnicku či v Ivančicích u Brna. V Hostíně si můžete pěstování prohlédnout přímo v areálu farmy.

 • květy narcisů jsou velmi atraktivní

  Výstava narcisů v Lysé nad Labem

  , 0 komentářů

  Již 15. ročník oblíbené výstavy narcisů, tulipán a dalších jarních cibulovin můžete od čtvrtka do neděle navštívit na výstavišti v Lysé nad Labem. Společnost bude v letošním roce narcisům dělat modřenec.

 • kraslice batikované v cibulových slupkách

  Nejen velikonoční inspirace

  , 0 komentářů

  Zahrádkářské spolky v nejrůznějších koutech republiky přichystaly celou řadu velikonočních výstav. Snadno na nich získáte inspiraci pro jednoduchou a přesto velmi atraktivní velikonoční výzdobu bytu či zahrady. Někdy stačí k vyčarování velikonoční atmosféry opravdu málo - třeba trocha březových či vrbových proutků přizdobených mašličkou a kraslicí. 

 • orchideje se snaží důmyslným způsobem přilákat hmyz k opylení

  Za orchidejemi do Fata Morgany

  , 0 komentářů

  Tradiční výstava orchidejí v botanické zahradě v pražské Troji otevřela své brány již pojedenácté. Obdivovat můžete nejen nejznámější druhy, ale připravena je také řada méně známých, kuriózních i velmi vzácných orchidejí.

 • hvězdník zvaný též zornice, amarylka či Hippeastrum

  Hyacinty a hvězdníky v Královské zahradě

  , 0 komentářů

  Předjarní květinové výstavy v empírovém skleníku  na Pražském hradě se každoročně stávají magnetem pro stovky návštěvníků. V letošním roce můžete obdivovat přehlídku vůní a barev hyacintů a rozmanitost barev, tvarů a velikostí květů hvězdníků.

 • Středočeské muzeum sídlí na zámku v Roztokách

  Za mozaikou do Roztok

  , 0 komentářů

  Cestu mozaiky napříč staletími mapuje výstava ve Středočeském muzeu v Roztokách. Pod názvem Opus musivum: mozaika ve výtvarném umění má veřejnost má možnost vidět unikátní výstavu o vývoji techniky a umění mozaiky od antiky až po současnost.

 • kos černý hoduje na jeřabinách

  Za poznáním do trojské botanické

  , 0 komentářů

  Zima je ideálním časem k doplnění vědomostí či získání další inspirace pro zvelebování vlastní zahrady. A protože v této době mají více volna i zahradníci a další specialisté, je šance zaposlouchat se do vyprávění z jejich zahradnické praxe či pozoruhodných expedic.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK