• zázvor obecný můžete zkusit vypěstovat i doma

    Jak vypěstovat zázvor?

    , 0 komentářů

    Když se řekne zázvor, většina si představí ztlustlé oddenky, známé z regálů obchodů se zeleninou. Rostlinu však viděl růst málokdo. V našich zeměpisných šířkách nejsou pro venkovní pěstování zázvoru vhodné podmínky. Na zakládání zázvorových plantáží tedy rychle zapomeňte. Poradíme vám, jak si můžete vlastní rostlinu vypěstovat v květináči.

  • plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

    Sklizeň a zpracování ostružin

    , 0 komentářů

    Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.

  • tulipán ze skupiny třepenitých

    Jak nakoupit ty nejlepší tulipány?

    , 0 komentářů

    Na výsadbu tulipánů máme ještě docela dost času. Do země by jejich cibule měly přijít v průběhu září a října. Pokud si chcete příští jaro zpestřit zahradu tulipány zajímavých tvarů a atraktivních barev, přichází nejvhodnější čas na jejich nákup. Poradíme vám, podle čeho vybírat v moři tulipánových cibulek.

  • sáčky naplněné sušenými levandulovými květy zapudí šatní moly

    Čím provonět skříně a prádelníky?

    , 0 komentářů

    K osvědčeným rostlinám, které se používají k ochraně šatníků před návštěvou šatních molů, patří levandule, především její sušené květy. Představíme vám i další přírodniny, které provoní a zároveň pomohou ochránit vaše skříně a prádelníky.

  • v zahrádkách se snažíme o co nejrannější sklizeň brambor

    Kdy sklízet brambory

    , 0 komentářů

    Sklizeň brambor na polích vrcholí na Vysočině většinou počátkem října. Charakteristický dým bramborové natě tak máme spojený s počátkem podzimu. Při pěstování na zahrádkách však dáváme přednost pěstování odrůd s co nejčasnější sklizní. Poradíme vám, jak poznat vhodný čas pro sklizeň brambor i to, jak se o ně před uskladněním postarat.

  • při pěstování ibišku syrského ze semen několik let čekáte na výsledek

    Množení venkovních ibišků

    , 2 komentáře

    Možná také pokukujete ve svém sousedství po pěkně rostlém a bohatě kvetoucím keři venkovního ibišku. Od pokukování je to pak někdy jen krůček k touze mít právě takový keř. Množení těchto ibišků není úplně snadné a ne každý způsob vede k vytouženému cíli – tedy k rostlině, která bude mít stejné květy jako mateřská rostlina.

  • chloróza se často objevuje na maliníku

    Chlorózy a co všechno je může způsobit

    , 0 komentářů

    Možná jste na některých rostlinách objevili nápadně zežloutlé listy, kterým zůstala zelená jen žilnatina. Tímhle způsobem dávají rostliny najevo, že s jejich výživou není něco v pořádku. Onemocnění se odborně nazývá chloróza, lidově žloutenka či blednička.

  • Vosy řadíme do skupiny tzv. sociálního hmyzu

    Vosy na zahradě a jak likvidovat vosí hnízdo

    , 0 komentářů

    S příchodem teplého letního počasí se každoročně začne objevovat obávaný všudypřítomný hmyz z čeledi sršňovitých. Ano, jsou to nenáviděné a proklínané vosy, které dovedou pokazit rodinnou pohodu i nejedno příjemné venkovní posezení s přáteli. Jak se proti nim bránit? Nabízíme několik ověřených rad, jak výskyt vos omezit a jak bezpečně postupovat v případě likvidace vosího hnízda.