• pomůcky pro výsadbu tulipánů

    Kdy, kam a jaké tulipány vysadit?

    , 0 komentářů

    Bohatě kvetoucí tulipány vám zajistí nejen nákup kvalitních cibulí, ale také správně načasovaná výsadba. Nemalou roli hraje i včasná a důkladná příprava půdy.

  • je čas na přípravu příštího jara

    Příprava pestrého jara - sázíme cibuloviny

    , 0 komentářů

    Pokud si na jaře chcete užívat pohled na postupně rozkvétající zahradu, pak začněte s přípravami na přelomu léta a podzimu. Prvními květy zdaleka nehýří pouze cibuloviny, i když ty v prvních měsících roku převládají. Pro snadnější plánování vám nabízíme inspiraci kdy, co a jakou barvou vám zahradu rozzáří.

  • dozrálé citrusové plody

    Proč citrusy někdy neplodí?

    , 0 komentářů

    Citrusy pocházejí z jihovýchodní Asie a přesto, že jsou to dřeviny tropické a subtropické, setkáváme se s nimi poměrně často i u nás. Vidina vlastnoručně vypěstovaného citronu nebo mandarinky je lákává a návody, jak se brzy dočkat krásných citrusových plodů, se zdají být jednoduché. Ne vždy se však úspěch dostaví. Proč tomu tak je a jak pečovat o tyto exotické rostliny, aby bohatě plodily?

  • toulitka má ráda rosení listů, květům bychom se měli spíše vyhnout

    Některé pokojovky milují rosu

    , 0 komentářů

    V bytech pěstujeme často neuvěřitelně pestré sbírky rostlin z rozdílných končin světa. Od charakteru podnebí jejich domoviny se také odvíjejí nároky na vláhu. Těm, které původně rostly v pralese zdaleka nestačí pouze voda v podobě zálivky. Pro zdárný vývoj potřebují dostatečnou vzdušnou vlhkost. Tu jim můžeme dodat rosením.

  • pěťour se velmi rychle množí semeny

    Pěťour – jak likvidovat nenápadného nepřítele

    , 0 komentářů

    Oproti vytrvalým plevelným rostlinám působí pěťour téměř neškodně. Kořeny nemá příliš hluboko, vytrhnout ho můžete snadno a letošní rostliny mráz spolehlivě zahubí. Nenechte se však jeho drobným květenstvím ukolébat. Jak se vám jednou rozroste na zahrádce, budete se ho jen velmi obtížně zbavovat.

  • strašáci jako ochrana dozrávajících hroznů

    Jak nejlépe ochránit dozrávající hrozny?

    , 0 komentářů

    Na tuhle otázku hledají lidé odpověď celá staletí. Ale zatím nikdo nic jednoduchého a stoprocentně účinného neobjevil. Sládnoucí šťavnaté hrozny přitahují ptáky i hmyz ve velkém. Představíme vám nejčastěji používané způsoby ochrany hroznů.

  • při sklizni okurek kontrolujeme také výskyt škůdců

    Škůdci na okurkách a jak je likvidovat

    , 0 komentářů

    Nejobávanějším postrachem pěstitelů okurek jsou plísně. Ale i přemnožení škůdci mohou naši úrodu silně ohrozit. Kdy útočí nejčastěji? A jak se proti škůdcům na okurkách nejlépe chránit?

  • kovařík Ampedus elegantulus je skutečně elegantní a navíc chráněný

    Drátovci škodí nejen bramborám

    , 0 komentářů

    Pokud jste ve sklizených bramborách zaznamenali drobné dírky, nejspíš jste marně hledali jejich původce. S největší pravděpodobností mají tyhle chodbičky na svědomí larvy kovaříků. Při sklizni se jim většinou podaří uniknout. Seznámení s jejich životním cyklem nám pomůže největším škodám předcházet.