• bramboříky bývají nejčastěji růžové či fialové

  Jak nezahubit brambořík

  , 2 komentáře

  Zimní období je v našich zeměpisných šířkách na květy víc než skoupé. O to víc si v této době milovníci zahradničení užívají bohatě kvetoucích pokojových rostlin. Mezi dlouhodobě oblíbené v zimě kvetoucí pokojovky patří bramboříky. Při správné péči se nám odvděčí dlouhým a bohatým kvetením.

 • pomoc potřebují pouze ježci, kteří by sami zimu nepřežili

  Kdy potřebují ježci naši pomoc?

  , 0 komentářů

  Ježci jsou pro své okolí velmi užiteční. Pokud jim připravíme na zahrádce dostatečné podmínky, budou našimi skvělými pomocníky. Živí se brouky, červy a slimáky a to je na zahradě pomoc k nezaplacení. Ale mohou nastat situace, kdy bez naší pomoci nemají šanci přežít zimu. Pak bychom zase měli pomoci my jim.

 • šípky je vhodnější sbírat v rukavicích

  Jděte k šípku! Ale kdy?

  , 0 komentářů

  Patříte k milovníkům šípkového čaje či jiných pochoutek ze šípků? Pak se za šípky raději vypravte. Pěstování divoké růže sice není žádný problém, ale snadno se vymkne kontrole a její vystrnadění ze zahrady je téměř nemožné. O tom, jak trnité prodírání šípkovými keři může být, věděl své už princ z pohádky o Šípkové Růžence.

 • krásnoplodka Bodinierova pochází z Číny

  Krásnoplodka dodá podzimní zahradě eleganci

  , 0 komentářů

  Chcete-li zahradu vyzdobit na podzim něčím zvláštním, vysaďte krásnoplodky. S velkou pravděpodobností si těchto keřů v podzimních měsících všimnou i ti, kteří ostatním rostlinám příliš pozornosti nevěnují. Nejen, že se krásnoplodkám s přicházejícím podzimem pěkně vybarví listy do žluté a oranžové barvy, ale mnohem déle je krášlí atraktivní plody.

 • čemeřice nejsou pouze jednobarevné

  Čemeřice jako zahradní šperk

  , 0 komentářů

  Díky své jedinečné době kvetení si čemeřice vysloužily přezdívku zimní, vánoční či postní růže. Nejranější druhy vykvétají už v polovině zimy. Pokud čemeřice vysadíte na vhodné místo, rozrostou se do mohutného trsu, který bude atraktivní ještě dlouho po odkvětu. A co teprve, když se poohlédnete po některém z nově vyšlechtěných hybridů.

 • na listí jsou vhodné švédské hrábě

  Listí vraťte do oběhu

  , 0 komentářů

  V tom, jak recyklovat druhotné suroviny, má většina z nás jasno a pečlivě odpad třídí. Nemenší důslednost se vyplatí i při zahradničení. Spadané listí nepatří do kontejnerů komunálního odpadu ani na ohniště. Nejen, že nám za takové počínání hrozí pokuta, ale hlavně se ošidíme o velmi cenný zdroj živin.

 • výsadba mladého stromku meruňky

  Kde vysadit meruňku?

  , 0 komentářů

  Ačkoliv meruňky kladou vysoké nároky na pěstování, těší se velké oblibě a v mnoha zahradách zaujímají nezastupitelné místo. Pokud také uvažujete o pořízení meruňky, možná váháte, kde nebo v jakém období je nejlepší ji zasadit. Správně tušíte, že zajištění budoucího úspěchu bývá v případě meruněk někdy složitější. Jak začít a na co je vhodné myslet již předem?

 • tis červený zdobí na podzim červené obaly semen - míšky

  Tis červený – keř krásný i zákeřný

  , 4 komentáře

  Při budování zahrady je dobré mít na paměti nejen užitek či krásu, ale také bezpečí všech jejích uživatelů. Právě tis červený patří k rostlinám krásným, ale velmi nebezpečným. Téměř všechny jeho části jsou prudce jedovaté jak pro lidi, tak pro zvířata. A co hůř: protijed zatím neznáme. Ne náhodou už v dávných dobách tisu přezdívali strom smrti.

« Předchozí
1
2 3 4 5 10 14 18 Další »