• Bonsaj borovice

    Tradiční japonské umění v Kroměříži

    , 0 komentářů

    Zájemci o výjimečnou expozici bonsají a suiseki mají příležitost do 1. října 2017 navštívit na kroměřížském výstavišti celostátní prodejní výstavu. Prohlédnout si můžete nejen vzácné rostliny a harmonicky působící kamennou krásu, ale i zajímavé ukázky japonského aranžování květin či velkolepé aranže zeleniny a ovoce.

  • záhon oranžových jiřinek

    Mezinárodní výstava jiřin

    , 0 komentářů

    Výstavy jiřin ve Velkých Opatovicích každoročně přitahují další a další obdivovatele těchto zajímavých květů. Letos si na své přijdou také milovníci starých klobouků.

  • nakládané okurky jsou stále velmi oblíbené

    Slavnosti okurek ve Znojmě

    , 0 komentářů

    Historie znojemských okurek se začala psát v roce 1572. Na letošní rok tedy připadá už 445. výročí pěstování okurek na Znojemsku. Tradiční událost "Slavnosti okurek" se chystají organizátoři připomenout již po desáté.

  • česnek

    Milovníci česneku míří do Buchlovic

    , 0 komentářů

    Předáním česnekové úrody starostovi města Buchlovic, zpěvem česnekové hymny a nakrojením česnekového koláče odstartují v Buchlovicích na Uherskohradišťsku tradiční, již XVI. ročník festivalu českého a moravského česneku.

  • borůvky

    Borovanské Borůvkobraní 2017

    , 0 komentářů

    Modrou pusu od nejrůznějších dobrot připravených z borůvek můžete mít o víkendu 8. a 9. července v Borovanech. Bývalý klášter, jeho nádvoří a park, ale i školní jídelna, se promění již po třinácté v borůvkový ráj.

  • státní zámek Veltrusy

    Slavnost růží na zámku Veltrusy

    , 0 komentářů

    Soutěžní výstavou růží ožije poslední červnový víkend zámek Veltrusy. Představí se asi stovka růží z českých růžových sadů i od jednotlivců a nejkrášnější květy růží bude vybírat nejen odborná porota, ale i veřejnost.

  • druhý červnový víkend můžete nahlédnout i do mnoha soukromých zahrad

    Víkend otevřených zahrad 2017

    , 0 komentářů

    Druhý červnový víkend nabízí příležitost navštívit na 180 zahrad a parků po celé republice. Veřejnosti se v těchto dnech otevírají i brány zahrad běžně nepřístupných. Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program podle místních možností.

  • bonsaj zelkova pilovitá

    Výstava bonsají v Praze - Troji

    , 0 komentářů

    Hlavní část výstavy bonsají můžete obdivovat od 19. května v Japonské zahradě, která je v tomto ročním období atraktivní i díky množství rozkvetlých azalek. K vidění budou také zajímavé venkovní i bytové a sukulentní bonsaje nebo zavěšené mechové koule osázené květinami. Podobně jako v minulém roce bude pro zájemce probíhat i večerní komentované provázení výstavou.

« Předchozí
1
2 3 4 5 9 12 16 Další »