• kniha poradí kdy a jak stříkat keře

  Řez zahradních rostlin i pro začátečníky

  , 0 komentářů

  Možná se vám to už také někdy stalo – rádi byste ten či onen keř či stromek seřízli, ale nejste si jistí, kdy a jak to nejlépe udělat. Informací o řezu dřevin je docela dost. Potíž je v tom, že většina autorů předpokládá, že víte co chcete řezat. Jenže co když někdo se zahradničením začíná a na pozemku roste něco, co nezná? Představíme vám knihu, která by měla pomoci i v podobných případech.

 • rozkvetlá louka

  Katalogy poradí čím vylepšit zahradu

  , 0 komentářů

  Nevlídné dny konce zimy jsou jako stvořené pro hledání nápadů, čím vylepšit zahradu či balkon v blížící se sezóně. Množství katalogů a ceníků můžete získat v elektronické podobě přímo z internetu. Pokud dáváte přednost tištěným katalogům, je nejvyšší čas na jejich objednání či vyzvednutí u specializovaných prodejců.

 • děti rády pěstují samostatně

  První kniha pro malé zahradníky

  , 0 komentářů

  Množství literatury se zahradní tematikou pro dospělé je rozsáhlé. Na regálech knihupectví či v knihovnách můžeme vybírat mezi široce pojatými encyklopediemi či naopak úzce specializovanými tituly. Pokud však budeme hledat něco, co by mohlo zaujmout zahradnický dorost, pak nás čeká téměř detektivní pátrání.

 • mezi vzácné ptačí hosty patří v zimě brkoslav severní

  Pozvěte ptáky na hostinu

  , 0 komentářů

  Tentokrát nemáme na mysli pravidelné sypání do krmítek, ale výsadbu takových stromů a keřů, které na vaši zahradu přilákají co nejvíce ptačích druhů. Zatímco některé jim poskytnou potravu i v zimních měsících, další se mohou stát vhodným útočištěm v době hnízdění. Tušíte, které bobule patří mezi opeřenci k nejoblíbenějším?

 • vánoční dekorace z růží, svíčky, zeravu a černých bobulí

  Přizdobte sváteční stůl květinou

  , 0 komentářů

  K vykouzlení příjemné vánoční atmosféry postačí i malý počet rostlin. Květy můžete upravit na talíř, který bude ladit s celkovým prostíráním a doplnit svíčkou a trochou zeleně.

 • svíčky umístěné v květináčích

  Vánoční inspirace pro vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Velmi snadno a rychle můžeme vykouzlit vánoční atmosféru i v okolí svého domu. Při volbě dekorací však nesmíme zapomínat na náročné podmínky, kterým bude výzdoba v zimním období vystavena. Zvlášť důkladně naši výzdobu prověří silný vítr či sněhová vánice.

 • materiál na výrobu adventního věnce

  Inspirace pro adventní věnec

  , 0 komentářů

  Nejrychleji získáme adventní věnec nákupem. Ale ne vždy objevíme takový, který vyhovuje našim představám o barevnosti či zdobení. Nezanedbatelnou roli při pořizování adventního věnce může sehrát i jeho cena. Pokud máme zázemí zahrádky či blízko do přírody, můžeme si věnec vyrobit sami. Dobré rady získáme v některé adventní dílně pro veřejnost.

 • námraza na růži

  Kouzlení paní zimy slovem i obrazem

  , 0 komentářů

  I v zimě je na zahradě k vidění mnoho pozoruhodného. Jen je ta krása někdy velmi pomíjivá. Zvlášť kouzelná bývají mrazivá rána, kdy se poslední květy a listy obléknou do krajkoví z jinovatky.

« Předchozí
1
2 3 4 5 8 12 15 Další »