Diskuze na téma: Jak zničit ponravu chrousta v trávníku

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Alena Hejnová , Vloženo: 26.9. 2016 14:42
Domnívala jsem se, že trávník zežloutl suchem. Omyl. Při náhodném kopnutí se objevily stovky larev (chrousta) až 3- 4 cm velké, ale i malinké, které dorůstají až 3 roky. Takže si v trávníků vegetily již delší čas. Na stromech jsem si ničeho nevšimla, ale chrousta jsem našla utopeného v sudu, což jsem ale neřešila.
Poraďte, jak se toho mám zbavit. Plocha je značná. V obchodě si též neví rady.

Autor: Redakce , Vloženo: 26.9. 2016 14:53
Škoda, že neuvádíte, v které části republiky se vaše zahrada nachází. Výskyt chroustů byl v důsledku používání chemických přípravků velmi omezen a častěji se v některých oblastech objevuje jejich menší příbuzný, chroustek letní. O něm se více dočtete v článku
http://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/599-chroustek-letni-zatoci-s-travnikem-i-drevinami

Na likvidaci chroustů se v současné době pro malospotřebitele skutečně žádný insekticid neprodává. Jediné doporučení je mechanická likvidace larev vykopáním, což může být práce velmi komplikovaná.

Mnohé z rad, které platí pro omezení výskytu chroustka letního budou fungovat i v případě chrousta, určitě pomůže seznámení s jeho životním cyklem.
Autor: Marta Janušová, Vloženo: 20.7. 2017 13:40
Na Šumpersku máme zahradu i pole plné ponrav chroustů. A to již několik let. Už nic nesázím, protože všechno sežraly včetně česneku. Sousedé zrušili jahody, kořenovou zeleninu. Protože jsou chránění, neexistuje žádný účinný prostředek. A slepicím chutnají, ale to bych musela mít tak 1000 slepic.