Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Příprava terénu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jakub Roman, Vloženo: 11.10. 2016 14:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu ohledně přípravy zeminy pro založení nového trávníku. V současné době je zahrada zarostla trávou a různým plevelem, neudržovaná. Můj záměr je veškeré rostliny vyhubit pozemek zorat, následně srovnat a zasít novou trávu.
  Můj dotaz zní: jak vše načasovat a jaké zvolit časové rozestupy. Je lepší rostliny vyhubit a zorat ještě letos a na jaře srovnat a zasít? Nebo vše provést a z jara? Popř. byste volili jiný postup?

  Děkuji za odpověď

  Jakub
 • Zasychání japonské vrby a vrby jívy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš , Vloženo: 12.10. 2016 10:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,chtel bych Vás požádat o radu. Asi 14 dni mám zasazenou japonskou vrbu a vrbu jivu a obě mi začali usychat. Zalivku mají každý den. Čím by to mohlo být že usychaji? Dekuji za rady.
 • Pěstování nádherné pampové trávy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra Králová, Vloženo: 17.10. 2016 23:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den máte někdo zkušennosti s pěstováním této nádherné traviny kterou jsem nalezla zde? http://webus.cz/dum-a-zahrada?hk=974&k=1150
 • Hnůj kontra vápno

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena , Vloženo: 19.10. 2016 21:12, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Lze hnojit záhon na podzim vápnem (výskyt mechu ) a na jaře zapravit hnůj?
 • Housenky na angreštu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Kottasová, Vloženo: 24.10. 2016 14:28, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.
  Mám takový neobvyklý dotaz. Mám na zahradě už několik let angrešt a rybíz. Nikdy jsem na nich neměla housenky, až letos. Za naší zahradou obec vysázela několik tzv. Motýlových keřů. Každý den jsme měli zahradu i fasádu domu plnou motýlů. Je možné, že ty housenky s tím souvisí?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
 • Řez ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 28.10. 2016 11:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dostal jsem radu provést řez ořešáku po sklizni, uřízl jsem tedy nyní cca 3 větve průměr 2 cm a jednu, která překážela průměr kolem 10 cm. Po té jsem se dočetl, že je nejlépe provádět řez na jaře. Uškodil jsem stromu moc? Dá se tato chyba nějak zmírnit? Děkuji.
 • Semena špagetové dýně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Káťa , Vloženo: 31.10. 2016 14:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravíčko, mám doma vyloupané semena ze špagetové dýně, dají se jíst stejně jako semena dýně hokkaido? A dají se jíst i jen vyloupnuté syrové? Díky za odpověď.
 • Catalpa (Katalpa)

  Počet hlasů: 0
  Autor: Henrieta Orišková, Vloženo: 01.11. 2016 15:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý deň prajem, začiatkom leta sme vysadili do záhrady mladý stromček catalpy, doteraz sa jej darilo. Par dni dozadu sme si všimli, že jej listy začali blednúť, až zožltli, zhnedli a postupne opadávajú. Listy nie sú lepkavé a nevideli sme na nej žiadnych škodcov. Strom je vysadený v pôde, zakrytý netkanou textíliou a na textílii je ešte makadám v hrúbke cca. 20 cm. Prosím vedeli by ste nám poradi čo sa dá ešte urobiť pre jej záchranu? Za odpoved vám vopred ďakujem
 • Oleandr - poupata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Květa Šourová, Vloženo: 06.11. 2016 23:54, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat proč oleandr, nasadil krásná poupata, ale jen pár vykvetlo.
 • Kdy řezat ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tereza Holá, Vloženo: 25.11. 2016 12:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den
  ,vím,že je možné řezat ořešák i v zimě.Zajímá mě,zda mohu odstranit 2kmínkyz,, trojáku,"už teď,nebo raději počkat na jaro..jedná se o 20cm v průměru.Zatím není mráz,riskla bych to..ale dám na radu odborníka...Děkuji,T.Holá
 • Česnek - výsadba po okurkách a zelenině

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina , Vloženo: 06.12. 2016 13:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  zajímalo by mě, proč je vhodné vysazovat česnek po okurkách a košťálové zelenině.

  Díky :)
 • Škůdce na listech dubu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eliška , Vloženo: 06.12. 2016 16:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na listech stromu (interiérový dub?) se objevili bílé "čárky". Prosím poradíte mi co je to škůdce a jaký postřik zvolit?

  Děkuji
 • Moli v paneláku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 28.1. 2017 12:34, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, bydlíme v paneláku a po bytě nám lítají moli. Potraviny, sypké suroviny a oblečení máme pečlivě uskladněné v dózách a igelitových vacích. Přesto jsme vše důkladně prohlédli, ale nikde žádné larvy ani housenky ani dírky a pavučinky nebyly. I tak jsme všude nastrkali přípravky proti molům. Ale dospělce jsme nalézali pořád. Sousedka říkala, že se to šíří šachtou. Prosím poraďte, jak se toho zbavit.
 • Barevný česnek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luděk Solař, Vloženo: 18.2. 2017 11:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, pěstuji česnek neznámé odrůdy již několik let a letos poprvé po loupání nacházím některé stroužky zabarvené částečně do fialova. Některé více, některé méně. Povrch stroužku ve fialovém místě má stejnou strukturu jako v místě nezabarveném. Nevíte v čem je problém, pokud to tedy problém je ? Děkuji za odpověď.

 • Juka palma

  Počet hlasů: 0
  Autor: Nikola , Vloženo: 28.2. 2017 22:25, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam velkou juku palmu, ktera mi krasne jde, ale ted jeden jeji stonek s listy zacal lehat a musela jsem ho zajistit, jinak by upadl. A vsimla jsem se, ze i druhy pahyl zacal padat, takze drzi uz jen jeden, na kterem mam ted privazane ty 2....nevite, cim to muze byt? Dekuji za radu.
 • Katalpa nana - přezimování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ilona Vychytilova, Vloženo: 14.3. 2017 12:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na podzim jsme koupili a nasadili Katalpu nanu, velikost cca 2 metry. Kmen jsme obalili, i kořeny řádně zahrabali a nyní po zimě se nám zdá, že nepřežila. Nejsou na ní žádné pupeny a některé větvičky mají černé konce. Nevíme, kdy tento strom začíná pučet a máme obavu, že nám odešel. Děkuji za radu, kdy se tento strom probouzí, popř. jak poznáme, že odešel.
 • První řez rybíz a angrešt

  Počet hlasů: 0
  Autor: Elly Holecová, Vloženo: 21.3. 2017 16:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám zahrádku krátce a jsem tedy začátečník. Prosím o radu. Jak na jarní řez rybízu, angreštu (nejsou na kmínku). Oba keříky jsem sázela na podzim. Někde jsem četla, že řez provádět na dvě očka. Jinde zase, že pouze o jednu třetinu a pak jsem zaslechla, že nedělat nic. Nerada bych keříkům ublížila.
  Děkuji
 • Založení trávníku bez orby, na jaře

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jakub , Vloženo: 16.3. 2017 19:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu se založením nového trávníku, nyní na jaře.

  Současný stav: zahrada, která byla v minulosti oseta trávou, sečena, ale neudržovaná, s plevelem, místy mechem. Před zimou provedena likvidace totálním herbicidem. Přikládám foto současného stavu.

  Měl jsem v plánu zahradu na podzim zorat, zplanýrovat, zapravit hnojiva, popř. vápenec atd. Bohužel mi to díky jiným pracím nevyšlo, stihl jsem pouze zlikvidovat vše živé.

  Můj dotaz zní – jsem schopen půdu kvalitně připravit tak abych zasel ještě toto jaro? (duben – květen).

  Podle toho, co jsem se dočetl v různých článcích mi vychází tento postup: zkultivovat půdu, odstranit staré uhynulé rostliny, mech, popř. nový plevel, srovnat terén, zapravit hnojivo, popř. písek (pokud doporučíte), uválet, jemně hrábkami zkypřit, zasít, opět uválet. Mám obavy z hloubky kultivace. Bojím se, že když půdu nezkultivuji do dostatečné hloubky, nebude mít efekt a naopak, když bych provedl kultivaci do hloubky, skoro orbu, hroudy hlíny se nestihnou rozpadnout a pokud je rozmělním, bude půda klesat a celé srovnávání bude zbytečné.

  Poradíte mi prosím, jak z této situace vytěžit maximum?

  Předem děkuji.
 • Znovu drátovec

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarmila Karmazinová, Vloženo: 22.3. 2017 14:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,minulý týden jsem posílala dotaz do poradny, byl mně zodpovězen jen obecně, pomocí odkazů. Chtěla jsem vědět,zda je možné zasadit brambory loni částěčně napadené drátovcem na část pozemku, kde loni nebyly. Pokud je to možné prosím o odpověď.
  děkuji Karmazinová
 • Tvarování kroucené vrby

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 03.4. 2017 14:13, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, nevím přesně kam s tímto dotazem, tak snad tady nebude vadit. Zapíchla jsem si loni do země větvičku kroucené vrby a letos jsou na větvičce zelené lístky - tak teda asi přežije, snad. Můj dozat ale zní, viděla jsem kroucenou vrbu jako keř i jako krásný převislý strom. Docílím toho převislého stromu? Nevím totiž, jestli jde o větvičku z keře nebo ze stromu. Děkuji za rady
 • Pilatka švestková

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vít , Vloženo: 05.4. 2017 22:27, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaký účinný/kvalitní postřik proti pilatce švestkové je aktuálně v prodeji a můžete ho dopručit
 • Bobkovišeň zhnědla

  Počet hlasů: 0
  Autor: marie petrická, Vloženo: 06.4. 2017 12:42, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Naše bobkovišně koncem zimy zhnědla. Co se dá dělat, je nějaká náprava? Děkuji M.P.
 • Popínavka na starý strom

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Petrusová, Vloženo: 06.4. 2017 14:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na zahradě starou víceméně suchou jabloň. Jde o solitér, kterého se mi nechce zbavovat, ráda bych ji využila jako oporu pro nějakou popínavku, poradíte mi vhodný druh? Ráda bych rostlinu bohatě kvetoucí, nejlépe v létě, případně i časně na podzim. Strom je vysoký, takže rostlina by také měla být schopná vyššího růst. Stanoviště je jižní svah, nemohu zajistit pravidelnou zálivku. Děkuji za radu.
 • Je šeřík jedlý?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Veronika Vojáčková, Vloženo: 07.4. 2017 13:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jsou všechny druh šeříku jedlé? Ráda bych si ho někde natrhala a zkusila dát do dortu. Předem moc děkuji za odpověď. Veronika
 • Salix

  Počet hlasů: 0
  Autor: Naďa Pagáčová, Vloženo: 09.4. 2017 21:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu, proč nekvete jarní stromková kočička ?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK