Diskuze - nejdiskutovanější témata

  • Choroba vinné révy

    Počet hlasů: 0
    Autor: Zdenek , Vloženo: 21.7. 2015 20:14, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Rád bych se zeptal, jestli je toto nějaká choroba výsadby keře, pokud ano co s ní? U ostatních nic takového nevidím.

    Fotografie je prosím zde:
    http://1drv.ms/1KaTf4R

    Velice děkuji za informaci.
  • Jilm zlatolistý - napadený

    Počet hlasů: 0
    Autor: Ella , Vloženo: 03.8. 2015 23:55, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den, na horní straně listů jilmu zlatolistého se objevily takové "bílé kokony"- je jich poměrně dosti, které listům vysávají živiny až list docela uschne. Nahoře jsou již listy seschlé. Dole jsou ještě některé zelené- nicméně jsou napadené. Poradili byste mně prosím, co je to za škůdce a jak se proti němu ubránit a strom ještě zachránit.
    Děkuji za odpověď.
  • Roubovani levandule

    Počet hlasů: 0
    Autor: Klára Čermáková, Vloženo: 08.4. 2016 17:35, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobry den..chtela bych se zeptat jak se roubuje levandule? Predem dekuji za odpoved. Cermakova Klara :-)
  • Hořká brokolice

    Počet hlasů: 0
    Autor: Luke , Vloženo: 17.5. 2016 18:31, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den,vloni jsem si nasadil brokolici a když jsem ji sklidil tak byla hořká. Nevíte někdo kde jsem udělal chybu? Sázel jsem ji poprvé a docela mě to naštvalo.
  • Divizna

    Počet hlasů: 0
    Autor: Šárka , Vloženo: 15.6. 2016 07:20, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Jak na poupatech, tak i na květech divizny (ze spodní části) máme letos takové černé tečky. Květy po usušení vypadají jako plesnivé. Dá se s tím něco dělat? Děkuji, Šárka
  • Ukousnutá poupata Třapatkách

    Počet hlasů: 0
    Autor: Milan Losert, Vloženo: 29.6. 2016 10:18, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Již asi měsíc se potýkám s problémem, se kterým si nedokáži poradit a nikde jsem nevyčetl, co udělat. Na stoncích Třapatek (Echynacea) je patrný pouze jeden okus, po kterém se stonek buď úplně hned zlomí, nebo zaschne. Tento okus je výhradně na mladých bylinných stoncích a asi 5-8 cm pod poupětem. Okolí i poupě je potřísněno slizem, podobným slimáčímu, ale tento již není na stonku vedoucím k zemi. Prováděl jsem i postřik systémovým herbicidem, ale zatím bez výsledku. Na rostlinách nejsou jiné známky poškození. Můžete mi prosím zkusit poradit? Moc děkuji
  • juka

    Počet hlasů: 0
    Autor: Michaela Pánková, Vloženo: 09.7. 2016 08:35, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den, toto se mi objevilo na juce, nevíte někdo co to je
  • rozkvetlý dobromysl

    Počet hlasů: 0
    Autor: Zlata , Vloženo: 16.7. 2016 20:57, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Jak mohu využít květy rozkvetlého dobromyslu? Usušit a použít jako voňavé bylinky do skříní?Použít jako koření?Poraďte.
  • bluma neplodí

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anna , Vloženo: 29.7. 2016 14:57, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den,mám od roku 2003 blumu.Vždy vykvete,nasadí malé plody a ty hned opadají.Jak tomu zabránit?
  • buxus a zavíječ zimostráz

    Počet hlasů: 0
    Autor: Václav Vlček, Vloženo: 07.8. 2016 21:09, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Bydlíme na Smíchově v Praze 5 - máme na zahradě asi 20 buxusů.Před týdnem jsem zjistil, že větší část odumírá, je plná pavučin a zelených housenek. Dnes jsem byl na nedalekém hřbitově Malvazinky a zde jsem viděl až stovky keřů buxusu ve stejně dezolátním stavu. Obávám se, že to je konec buxusů v Čechách či Evropě a s lítostí vzpomínám na krásné parky ve Vídni i jinde s kvantem krásných buxusů. Zdraví Vlček Václav.
  • Napadení buxusu

    Počet hlasů: 0
    Autor: Táňa Hrnčiříková, Vloženo: 08.8. 2016 08:42, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Po návratu z dovolené jsem z hrůzou zjistila, že všechny Krušpánky co mám jsou úplně jako suché. Je možná nějaká choroba, která zničí všechny plůtky, zástřihy během 12 dní? Když jsem odjížděla byli krásně zelené.
    Děkuji za odpověď
  • Plíseň, černé fleky na růžích

    Počet hlasů: 0
    Autor: VERA KUKENOVA, Vloženo: 17.8. 2016 10:45, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: PROSÍM O RADU ZAČLA SE MI NA RŮŽÍCH DĚLAT PLÍSEN A ČERNÝ FLEKY DĚKUJI.
  • Roubování třešně

    Počet hlasů: 0
    Autor: Harald Vahl, Vloženo: 18.8. 2016 12:41, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Chceme naroubovat třešeň, která je velmi velmi dobré, ale i velmi staré.
    Existuje nějaký způsob, který je vhodný pro srpen / září?
    Jakákoli pomoc či radu je velmi ceněn!
  • Skladovaní sazeček cibule

    Počet hlasů: 0
    Autor: Karel , Vloženo: 01.10. 2016 10:13, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: dobrý den, poradí někdo jak uskladnit sazečky cibule,moc děkuji
  • Hniloba kmene meruňky

    Počet hlasů: 0
    Autor: Eva , Vloženo: 20.2. 2017 12:38, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Naše meruňka je stará cca 13 - 16 let, obvod kmene pod rozvětvením 60 cm, hniloba je na severní straně do hloubky v jedné části dle vrtu vrtačkou 6 - 7 cm. Kaz jsem objevila podle rozpraskané kůry, kterou jsme odstranili, dále jsme pod ní našli a také odstranili kořínky a hlínu, pak už jen shnilé drolící se dřevo, mám fotky.. Nechceme ji kácet. Před loni jsme sklidili asi 100 kg meruněk, jiný strom na dvoře neni!
    Co s tím? Děkuji předem za rady!
  • Co zasázet pod túje?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Lenka , Vloženo: 20.2. 2017 12:55, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které rostliny a keře snášejí půdu po tújích? (četla jsem, že vylučují do půdy toxické látky) Máme starou zahradu, některé túje jsme vykáceli a na jejich místo bychom chtěli nějaké rostliny nejlépe s okrasným květem (spíše listnaté). Místo je polostinné. Dále bych se chtěla zeptat, kterým rostlinám se daří pod tújemi a stříbrným smrkem? Stromy jsou odrostlé a pod nimi je prázdno.
  • Pěstování orchidejí

    Počet hlasů: 0
    Autor: Rut , Vloženo: 01.3. 2017 17:03, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Nemohli byste mi poradit, jak správně pěstovat orchideje? Jestli odkvetlé větvičky odstříhávat, jak často zalévat? Děkuji.
  • Přesazení venkovního ibišku

    Počet hlasů: 0
    Autor: Ľubica laufersweilerová, Vloženo: 14.3. 2017 17:56, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Prosím o radu. Jen krátce vlastním malou zahrádku. Je tam spousta práce, abych ji změnila k obrazu svému. Několik let tam nikdo nic nedělal. Ale teď bych chtěla nějaké ozdobné keře koupit - ty co jsou, střihám atd. prosím poraďte - chci vykopat venkovní ibišek a přesadit na jiné místo, poraďte jak co nejlépe to udělat.
    Děkuji,
    nashledanou
    Laufersweilerová
  • Hniloba kmene jabloně

    Počet hlasů: 0
    Autor: Radek , Vloženo: 16.3. 2017 15:20, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den. Chtěl jsem prořezat jablon ( Topaz) , ale koukám, že jaksi není co stříhat, že ty přírůstky jsou úplně minimální. No a úplně dole u země zajedu nůžkama do kůry, neb se mi nějak nezdála, a zírám. Nějaká hniloba, či co. Tak jsem jí sundal a pod ní paraziti. Takový bílí červíci 2 cm.
    Akorát nevím, jestli jsou důsledek toho problému a nebo až následek. Má to cenu ještě zkoušet nějak zachránit, nebo je po stromku? Jablon je stará 16 let. Na podzim měla ještě výborné plody. Ale už jsem si všimnul, že ty listy mají v létě nějakou divnou barvu, takovou do žluta. Nedají se sem vložit fotky toho škůdce? Děkuji za radu.
  • Tmavnutí hlíz

    Počet hlasů: 0
    Autor: Luděk , Vloženo: 27.3. 2017 07:40, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den !
    Řadu let pěstuji brambory. Vždy jen z certifikované sadby a min. vždy 2-3 odrůdy každý rok. Stanoviště měním. Přihnojuji hnojivem na brambory a v průběhu vegetace superfosfátem.
    Při konzumaci loňšǩé úrody se objevuje velmi výrazný a nepříjemný problém. Jde o odrůdy Dita a Adéla. Ve slupce je barva hlíz normální. Po uvaření začne docela velký podíl (30%) hlíz (bez ohledu na odrůdu) tmavnout a nabírat velmi odpornou zelenohnědou barvu. Také konzistence těchto hlíz je odlišná - tužší.
    Co toho může být příčinou a co se s tím do budoucna dá dělat?
    Budu vděčný za Vaše rady. Předem děkuji .
    Zdravím.
  • mulč z ořechu

    Počet hlasů: 0
    Autor: Lenka Vašíčková, Vloženo: 05.4. 2017 22:21, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, zda je dobré mulčovat drceným dřevem z větví ořechu. Někde jsem četla, že ořech obsahuje látky, které brzdí růst rostlin v jeho okolí. Je to pravda? A nemohou se pak tyto látky vylučuvat z mulče do půdy? Děkuji Vašíčková
  • Okousane listy na redkvi a okrasnych kerich

    Počet hlasů: 0
    Autor: Katarína , Vloženo: 07.4. 2017 13:01, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobry den, uz druhym rokem mi neco okusuje listy na okrasnych kerich a letos i na redkvi. Zkousela jsem navnadu na slimaky , ale ty to nejsou. Poradite co by to mohlo byt, pres den tam nevidim zadnyho skudce. Dekuji.
  • Molice

    Počet hlasů: 0
    Autor: Jindřiška , Vloženo: 21.4. 2017 14:31, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Dobrý den. Mám problémy s molicemi jak v bytě, tak i zahradě. V květinářství jsem si koupila drahý koncentrát Substral Careo, ale výsledek se nedostavil, přestože jsem postřik už několikrát opakovala. Mám tam zapíchané i žluté lepové desky, ale molice se množí dál a napadají předpěstovávanou sadbu zeleniny (kroutí se jí lístky a mají bělavé flíčky). V létě mám molic plnou zahradu - vylétají v bílých oblacích ze sousedova stromořadí a spolu s mraky mšic decimují mé výpěstky. Mšice napadaly/obalily i lichořeřišnici, která by údajně měla mšice odpuzovat. Na mšice funguje např. výluh z kopřiv, ale co na molice? Existuje způsob, jak těmto invazím zamezit nebo je aspoň minimalizovat? Děkuji.
  • Nový plevel v trávníku

    Počet hlasů: 0
    Autor: Zahradníček , Vloženo: 25.4. 2017 20:00, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Na zahrádce se nám po letošní zimě objevil nový plevel a velmi se mu daří. Vypadá vzdáleně jako malé hluchavky s fialovými květy. Je nízký a rozrůstá se plazivě do stran. Jak se mu dá bránit, resp. zbavit se ho, s díky a pozdravem Zahradníček.
  • Choroba rebarbory

    Počet hlasů: 0
    Autor: Jarka , Vloženo: 30.4. 2017 15:02, Počet komentářů: 2
    Příspěvek: Jak ošetřit rebarboru? Vloni jsem zasadila odkopek rebarbory na slunné místo s humozní, zásaditou půdou. Vedle je vysazen mladý, keřový černý rybíz. Už mladé listy reveně rezavějí, stonky jsou slabé a pokud necháme dozrát, jsou gumové. Děkuji za radu.