Diskuze - nová témata

 • Pětiletá meruňka nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zakoupili jsme stromek meruňky, ale po pěti letech stále nekvete a neplodí. Jaká může být příčina? A jak postupovat, aby stromek začal mít ovoce?
 • Strupovitost okurek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 10.7. 2014 12:14, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Už řadu let kupujeme do skleníku roubované okurky.Letos jsou na okurkách( plodech ) vidět jakoby strupovité čáry,na kterých jsou drobounké krystalky jako třeba smůla.Okurky připomínají tím strupovitým vzorem dýně a ikdyž jsou mladé, vypadají staře.Vždy jsme jedli mladé okurky i se slupkou,ale to už se nedá.Přitom rostliny vypadají standardně bez zjevných vad.
 • Opadávající smrk

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.7. 2014 21:12, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám problém se smrkem ztepilým. Ještě na jaře v pořádku, ale nedávno se objevilo hnědé jehličí, které při dotyku opadává. Našel jsem na smrčku více mravenců.
 • Rdesno není v kondici

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.7. 2014 12:22, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vážení, chtěl bych se vás zeptat na rdesno Aubertovo. Není v dobré kondici, když vloni bylo naprosto v pořádku. Rdesna jsou vedle sebe dvě a jedno je v pořádku, druhé ne při stejné péči, kdy byla obě rdesna při suchu zalévána a byla hnojena.
 • Dlouhodobé skladování ovoce a zeleniny

  Počet hlasů: 1
  Autor: Tom Hrubec, Vloženo: 09.7. 2014 08:47, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Jak dlouhodobě skladovat klasické produkty např jablka a hrušky pro zimní použití, bez konzervace a sušení
 • Zasychání koncí větví jabloní

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sam , Vloženo: 08.7. 2014 14:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme starší jabloň a letos jí začaly zasychat konce větví. Nevíte, čím by to mohlo být a co s tím? Předchozí roky měla dobrou úrodu a vypadala zdravě...
 • Přesazená slunečnice chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Koupila jsem si předpěstovanou slunečnici v květináči a zasadila ji do záhonu. Nějak se jí tam asi nelíbí: vůbec neroste a květy, které měla, se zavřely :-( Nevíte čím to je?
 • Sklizeň a kvetení brambor

  Počet hlasů: 1
  Autor: Sunny , Vloženo: 07.7. 2014 14:20, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, jak se nejlépe pozná, že brambory jsou již zralé a lze je tedy sklízet k jídlu? Lze vyzrálost hlíz poznat v souvislosti s kvetením? Děkuji
 • Japonská pivoňka chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 02.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na jaře jsem si koupila japonskou pivoňku. Kvetla, ale teď má povadlé listy.
 • Zkrácení jalovce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:
  Máme na zahradě asi dvacetiletý jalovec, který je zhruba tři metry vysoký. V posledním roce se nepěkně rozvalil. Je možné ho radikálně zkrátit? V případě že ano, v kterém období?
 • Rozdílný růst kedluben

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zasadila jsem sadbu bílé, modré a gigant kedlubny. Vše ve stejném čase, do stejných podmínek. Modré kedlubny i giganti mi začínají dělat kedlubničky, ale bílá odrůda je vyčouhlý stonek s velikými listy. Některé rostliny jsou 40 cm vysoké a stonek je 2 cm široký. Kde je chyba?
 • Pórek začíná kvést

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Co mám dělat, když začíná pórek kvést?
 • Usychající cypřiš

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Poradíte mi, jaký škůdce nám napadl cypřiš? Cypřiš hnědne a usychá, při pohledu zblízka má na větvičkách všude bílé šupiny a nyní se objevily ještě černé larvy.
 • Zasychání třešně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 05.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám šestiletou třešinku, na které se před třemi roky objevilo pár třešniček, ale před dozráním cca 3/4 zaschly a opadaly. Stejné to bylo i před dvěma roky a vloni. Zjara je vždy stromek krásný a zdravý a nasadí plno květů. V současnosti se na listech objevují skvrny a třešinky i letos začínají zasychat. Třešinku každý rok ošetřuji přípravkem Optikombi, t.j. při zakvétání - Horizon 250 EW; po odkvětu - Wuxal Super; před 10ti dny - Calypso 480SC. Prosím vás o odborné posouzení a o radu. S pozdravem František Humpolec
 • Černooranžový brouk

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sinwen , Vloženo: 02.6. 2014 10:27, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, naši švestku opakovaně napadá černooranžový brouček. Je velký cca 1cm, má protáhlý tvar a na okrajích těla jakoby štětiny. Nevíte co by to mohlo být, případně jak ho zlikvidovat? Zatím to otec vyřešil ostříháním stromu, ale ta bestie napadá i ovoce...
 • Monilióza na meruňce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 28.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak ošetřit meruňku napadenou moniliovou spálou? Dá se tomu nějak zabránit v příštím roce? Meruňka má letos navíc listy velmi okousané (díry v listech). Co to je? Co by pomohlo zakročit proti škůdci?
 • Máta vedle hlaváčku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na záhoně hlaváček, o kterém vím, že je jedovatý. Můžu vedle něj zasadit mátu? Ještě mám jeden dotaz: jak se snáší máta s růžemi a levandulí?
 • Kustovnice - plíseň na listech

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 22.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na horní straně listů kustovnice se objevil šedavý povlak (asi plíseň ). Jaký je vhodný postřik?
 • Tlustice slábne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu: tlustice má tenké listy, vůbec ne jak mají být (buclaté). Přemokřená není.
 • Rychle rostoucí keře pod jehličnany

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 19.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaké keře by bylo vhodné vysadit jako živý plot pod staré vysoké jehličnany? Museli jsme je probrat a zdola ořezat, takže se odkryl nežádoucí pohled na prostor za nimi. Pod stromy je sucho a stín, z velké části je půda pokrytá plazivým břečťanem. Celý - nyní prořídlý - lesík máme na zahradě u chalupy a zabírá zepředu ohraničenou plochu o rozloze cca 10 x 4 m. Živý plot bychom chtěli vysadit pod stromy na předním delším okraji záhonu. Předpokládáme, že bychom plot udržovali ve výšce asi 1,2 metru a rádi bychom ho měli funkční co nejdříve... Poradíte, prosím? Děkuji předem, Majka.
 • Zaplevelené záhony - příprava pro pěstování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 15.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kupuji novou zahradu a prosím o radu ohledně rytí a hnojení půdy před vlastní výsadbou (květen). Záhony jsou totiž cca 2 roky nezryté a je na nich tráva a plevel. Mám záhony zrýt a pohnojit koňským hnojem? Kdy mohu do takto připravené půdy začít sázet?
 • Jedovatý starček - likvidace

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 15.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě se mi vyskytuje v hojné míře starček, který je pro zvířata jedovatý. Jak se ho zbavit?
 • Okrasné keře do suché půdy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Trápí mě nehezké místo před plotem. Nyní navozuje pocit, že se tam nedaří ani trávě, natož čemukoliv jinému. Kdysi jsem podél zídky zasadila skalníky, všude rostou krásně, jen v tomto úseku, který sousedí se vzrostlými jehličnany a šeříky ne. Rodiče tvrdí, že právě ony (díky jejich blízkosti s plotem) odvádí vodu a proto se na místo před plotem nedá nic zasadit. Vím, že se neplánuje žádná komunikace (chodník), silnice. Bydlíme na samém okraji obce a ráda bych k jinak hezké zahradě udělala pěknou i tzv. předzahrádku - "pruh" před plotem. MOC PROSÍM - nedoporučili byste mi keříky, či hezké stálozelené nízké "jehličnany", které na suché a poměrně slunečné místo zasadit? Pruh je cca 3 metry dlouhý a cca 1,5 metru široký. Mulč nebo kamínky nelze použít, chybí "obrubník", který by toto lemoval.
 • Hnojení trávníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucka , Vloženo: 06.5. 2014 14:24, Počet komentářů: 4
  Příspěvek: Ráda bych pohnojila trávník,ale nevím, zda hnojivo bude lépe působit na mokrém trávníku nebo suchém. Je to pak potřeba po pohnojení pořádně zalít? A následně jak se sekáním a chozením po trávě? Díky za odpověď!
 • Předivka zhoubná

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 05.5. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Naši zahradu opakovaně napadla předivka zhoubná. Letos mám pocit, že trochu expanduje a blíží se k habrům. Jsou i tyto stromy v ohrožení? Vím, že nejvíce je zaměřena na kalinu, brslen, třešeň. Teď je fáze, kdy se larvy začínají v pavučinách kuklit, což mi přijde jako optimální čas k nějakému zásahu. Poradíte nám nějaký efektivní postup na zásah?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK