Diskuze - nová témata

 • Řez malin

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miloslav Šoupal, Vloženo: 09.3. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím.
  Po roce vyrostly pruty. Jak a kdy řezat?
  Děkuji.
 • Ficus elastica

  Počet hlasů: 0
  Autor: Květa Sapíková, Vloženo: 08.3. 2018 12:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, je možné ficus elastica roubovat?
 • Zahradní nábytek do altánu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavlína Javůrková, Vloženo: 25.2. 2018 15:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ahoj :) postavili jsme si nový altán a chci do něj nějaký stylový nábytek. Hodně se mi líbí takhle kulatá sestava z umělého ratanu. Myslím, že do kulatého altánu by to bylo skvělé, ale nemám s tím nábytkem žádné zkušenosti. Snad jsem ho ani nikdy neviděla na živo. Nemáte ho někdo?
 • Rychle rostoucí dřevina

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Jiráková, Vloženo: 25.2. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Které rychle rostoucí dřeviny u plotu zacloní výhled na sousedův dům? Potřebuji výšku nejméně 10 metrů. Mám například zvolit některý kultivar cypřišku? Za jak dlouho vyroste do potřebné výšky? Nebo doporučíte jinou dřevinu?
 • Skleník - jaký vybrat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina Táborská, Vloženo: 18.2. 2018 13:26, Počet komentářů: 4
  Příspěvek: Ahoj, plánujeme si pořídit skleník, pravděpodpbně na rajčata atp., jaké máte zkušenosti se skleníky vy, jsou nějaké výrazné rozdíly v tom, kde je koupím, nebo je to tak nějak jedno, odkud jste kupovali vy a jste spokojení? Děkuji.
 • dotaz

  Počet hlasů: 0
  Autor: Milada , Vloženo: 05.2. 2018 17:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dozvěděla jsem se, že tis červený je jedovatý i pro okolní rostliny, prý stromy v jeho okolí špatně plodí a nízké rostliny se dobře nevyvíjí. Je to pravda? Děkuji
 • Katalpy nana

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sigrid Pomahačova, Vloženo: 09.1. 2018 16:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na zahradě katalpy a tak v půli léta se na listech objeví plíseň na listech, které pak chřadnou . Jak je ošetřit ? Již se to opakuje 2roky po sobě. Dekuji
 • Brambořík vadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena , Vloženo: 03.1. 2018 12:29, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím,

  mám problém s vadnoucím bramboříkem - koupila jsem před pár dny dva, jeden s bílým a druhý s fialovým květem. Oba jsem kupovala na stejném místě, a jela s nimi rovnou domů. Postavila jsem je oba na stejné místo v pokoji (severní strana domu, mimo dosah topení, v pokoji není příliš teplo, většinu dne se v něm netopí vůbec). Oba jsem lehce zalila druhý den do půdy - to, že brambořík tento způsob zalévání nemá rád jsem se dočetla až pár hodin poté, nicméně nic se nestalo, bramboříci vypadali i nadále spokojeně. Po dvou dnech jsem jim do spodní misky nalila trochu vody, ne moc, jen tak, aby měli z čeho čerpat vlhkost. Asi za další dva dny začal fialový brambořík vadnout. Trochu vody ve spodním květináčku měl, hlína nebyla suchá, tak jsem ho zkusila přemístit na chladnější místo (15 °C při stejných světelných podmínkách). Žádné zlepšení nepřišlo, zkusila jsem vylít zbyteček vody ze spodního květináče a lehce ho zalít, ale i tak vypadá brambořík jako v posledním tažení. Nevím kde je problém, je mi ho líto, nechci ho nechat zajít. S druhým bramboříkem je dosud vše v pořádku. Poradí mi někdo co s ním je, nebo jak mu pomoct?

  Předem děkuji za odpověď,
  s pozdravem

  Helena
 • Mirabelka s červenými plody

  Počet hlasů: 0
  Autor: Věra Kašparová, Vloženo: 04.11. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych vysadit mirabelku (vyšší poloha - tedy ideálně rannou,Flotowu nebo nancyskou). Prosím, existuje v rámci těchto druhů mirabelka s červenými plody? Děkuji
 • Neznámý plevel

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miroslava , Vloženo: 29.10. 2017 11:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.Objevil se mi v trávníku plevel a nemůžu se ho zbavit.Zkusila jsem postřik na dvoudelozni plevel,ale bez efektu.Nezná někdo radu jak se ho zbavit?Dekuji
 • Nevadlec

  Počet hlasů: 0
  Autor: Magda , Vloženo: 30.9. 2017 15:03, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Zdravím,

  mám problém. V pokoji pěstuji Nevadlec, dnes jsem si všimla, že na něm jsou pavučinky a na těch pavučinkách malí broučci světlé barvy. Nevíte někdo, co to může být a jak je odstranit? Děkuji za rady.
 • Choroby dřevin

  Počet hlasů: 0
  Autor: Blanka , Vloženo: 16.9. 2017 21:37, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu. V poslední době se nám na různých dřevinách (smrk, borovice, líska, živý plot apod.) začaly tvořit takové plísňovité až houbovité útvary šedomodré až zelené barvy, které vytváří na větvích takové shluky, které se rozšiřují. Důsledkem toho dochází k postupnému usychání celých větví a tyto shluky se rozšiřují. Chtěla bych poradit v tom, o jakou chorobu se jedná a jak proti ní bojovat. Mám strach, abychom nemuseli všechny dřeviny postupně odstranit. Děkuji vám za odpověď. Blanka
 • Rododendron v přírodě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Kudrna, Vloženo: 16.9. 2017 21:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vysadím-li rododendron na vhodném místě v přírodě, nehrozí jeho okousání vysokou zvěří?
 • zastřešení na bazén?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarek , Vloženo: 06.9. 2017 14:49, Počet komentářů: 0
  Příspěvek: Dobrý den,
  máte někdo zkušenosti s koupí pevného zastřešení na bazén? Koho byste vybrali, firem je spousty. Co například https://www.alupo.cz/ mají dobré ceny, nebo někoho jiného?
 • Plevele v trávníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ondřej , Vloženo: 04.9. 2017 00:00, Počet komentářů: 4
  Příspěvek: Dobrý den,
  V našem trávníku nám vyrostlo spoustu nevzhledných trsů trávy, viz foto.
  O jakou trávu, plevel se jedná a jak se ji nejlépe zbavit?
  Předem děkuji za radu.
 • Kiwi

  Počet hlasů: 0
  Autor: Karel Sára, Vloženo: 03.9. 2017 00:00, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den. Již asi 12 roků pěstuji dva keře kiwi/dle prodejce jedna samčí a jedna samičí/ vzdálené od sebe asi 5 metrů. Jedna mívá asi 400 květů a druhá kolem 60. Vždy po odkvětu květy zaschnou a po 2 měsících opadají. Všimnul jsem si, že opylující hmyz zajímá pouze keř s více květy a druhého si nevšímají. Zajímalo by mne, zda to může být příčinou neplodnosti či k opylení stačí jen vítr. Děkuji za radu.

 • Komule Davidova

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miloslava Stránská, Vloženo: 29.8. 2017 23:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych si pořídit Komuli Davidovu, nemám ale bohužel zahradu, nýbrž balkon. Chtěla bych se tedy prosím zeptat, zda jsou nějaké zakrslé odrůdy Komule, které jsou vhodné do nádob. A jestli se rostliny v nádobě umisťují přes zimu dovnitř nebo stačí jen květináče zateplit. Předem děkuji za odpověď. Miloslava S.
 • Monoliová spála

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan , Vloženo: 26.8. 2017 12:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dá se vyléčit postřikem a vystříháním postižených větví? Jak hluboko je vystříhat? Kdy to vystříhat? Zahradník nám tvrdí, že jedině strom vykopat a 2 roky tam meruňku nesadit.
 • Sklizeň šalvěje

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Hurtová, Vloženo: 25.8. 2017 15:17, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Až teď jsem zjistila, že čas sklizně šalvěje je už pryč. Má smysl ho sušit i později, srpen, září? Je účinný čerstvý i v tuto dobu? Děkuji.
 • Ibišek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jiří Tomek, Vloženo: 23.8. 2017 09:31, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ibišek okrasný - Hibiscus mutabilis, ptám se ohledně mrazu, mohu ho vysadit na zahradě nebo ho mít doma v květináči?
 • Smrk stříbrný

  Počet hlasů: 0
  Autor: Markéta , Vloženo: 21.8. 2017 17:27, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám na zahradě stříbrný smrk, který začal reznout od středu ven, přičemž mě připadá, jakoby jej něco vyžíralo zevnitř - na zemi u kmene je dřevěný prášek a když u stromu stojím, slyším jakoby "chroupání".  Můžete mi, prosím, poradit, o co se jedná? Děkuji, Markéta.
 • Jak hnojit brambory?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 21.8. 2017 17:24, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Chtěla bych se zeptat, jaké použít hnojivo na podzim pod brambory? Na některých bramborách máme hnědé skvrny, jsou deformované - nevím čím to je, jestli nedostatek hnojiva nebo nějaká choroba. Na jaře hnojíme hnojivem na brambory.
 • Proč padají jablka a švestky?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tatiana Hornát, Vloženo: 21.8. 2017 16:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme hodně plodů na jabloních a švestkách. Ale každý rok nám zbývá jen pár, protože většina spadne nebo shnije. Plody začinají hnít už na stromě. Proč se to stává? Co mám s tím dělat? Mohou to ovlivnit tuje, které rostou vedle? Děkuji.
 • přesazení bobkovišně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Viera , Vloženo: 14.8. 2017 12:04, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, kdy a jak přesadit bobkovišeň, která vyrostla na nevhodném místě zřejmě z exkrementů náletu ptáků (na zahradě máme vzrostlý živý plot bobkovišní) a máme zájem ji využít na jiném místě. Velmi rychle vyrostla do výše cca 70 cm v rohu u zdi a větší kořenový bal by byl těžko přístupný, aniž by se poničil. V její bezprostřední blízkosti vyrůstají ještě dvě malé. Děkuji za odpověď.
 • Rakytník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Věra Arvensisová, Vloženo: 11.8. 2017 13:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám na zahradě rakytník - 1 samici a 1 samce, odrůdu bohužel neznám, ale již 3.rokem krásně roste a kvete. Chceme si pořídit další sazenice. Můžeme kombinovat odrůdy a pořídit si jen nové samice nebo musí být samec stejné odrůdy jako samice? Děkuji za odpověď.
« Předchozí
1
2 3 4 8 14 21 27 Další »