Zpracování a skladování plodin

Jak se správně starat o plodiny ze zahrádky sklizené tak, aby dlouho vydržely; postupy zpracování.

Záchrana jablek po krupobití

Nepřihlášený uživatel - josef Bařák

Otázka:

Jablka na stromě jsou hodně poničená po silném srpnovém krupobití. Lze je ještě nějak zachránit? Zatím je nelze konzumovat, jsou to totiž podzimní a zimní odrůdy.

Odpověď:

Záchrana nezralých jablek poškozených krupobitím je téměř nemožná. Sám píšete, že jablka jsou silně poničená. Každé poranění plodu je vstupní branou pro infekce. Ovoce poškozené kroupami bývá málo trvanlivé a na skládce se snadněji kazí.

Jedna z mála možností jak aspoň trochu kroupami poničená jablka využít, je moštování. Je však potřeba pamatovat na to, že nezralá a špatně vyvinutá jablka mají malou výtěžnost a že je i kvůli chuti důležité použít ještě i zralé odrůdy.Podobné příspěvkyKam dál?

  • materiál na výrobu adventního věnce

    Inspirace pro adventní věnec

    , 0 komentářů

    Nejrychleji získáme adventní věnec nákupem. Ale ne vždy objevíme takový, který vyhovuje našim představám o barevnosti či zdobení. Nezanedbatelnou roli při pořizování adventního věnce může sehrát i jeho cena. Pokud máme zázemí zahrádky či blízko do přírody, můžeme si věnec vyrobit sami. Dobré rady získáme v některé adventní dílně pro veřejnost.