Položit nový dotaz

Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Co s kvetoucí rebarborou?

Otázka:

Každý rok mi na jaře vykvete rebarbora. Prý tím končí její plodnost. Je možné kvetení předejít? Nedělám chybu, že ji moc hnojím? Lucie

Odpověď:

Dobrý den, Lucie. Kvetení rebarbory, známé též jako reveň (Rheum rhabarbarum) není vada, ale vlastnost této rostliny. Protože však pro konzumaci potřebujeme, aby rostlina nevěnovala energii výživě květů, ale růstu kvalitních řapíků, pak stvoly, na kterých se objeví květenství, průběžně vylamujeme. Co se hnojení týče, tak to děláte naopak velmi správně. Rebarbora pro svůj zdárný růst potřebuje hodně živin.Podobné příspěvkyKam dál?

 • nakládané okurky jsou stále velmi oblíbené

  Slavnosti okurek ve Znojmě

  , 0 komentářů

  Historie znojemských okurek se začala psát v roce 1572. Na letošní rok tedy připadá už 445. výročí pěstování okurek na Znojemsku. Tradiční událost "Slavnosti okurek" se chystají organizátoři připomenout již po desáté.

 • česnek

  Milovníci česneku míří do Buchlovic

  , 0 komentářů

  Předáním česnekové úrody starostovi města Buchlovic, zpěvem česnekové hymny a nakrojením česnekového koláče odstartují v Buchlovicích na Uherskohradišťsku tradiční, již XVI. ročník festivalu českého a moravského česneku.