Diskuze - nová témata

 • Meruzalka roubování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dana , Vloženo: 19.5. 2019 20:50, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, zda půjde naroubovat rybíz na vzrostlý starší keř meruzalky - případně jak postupovat. Nebo bude lepší se keře raději zbavit a zasadit novou sazenici rybízu? Zahradu jsme koupili osázenou pouze okrasnými rostlinami - chtěli bychom z ní mít i nějaký užitek. Děkuji
 • Echeveria setosa

  Počet hlasů: 0
  Autor: Mi Ma, Vloženo: 09.5. 2019 22:42, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Vie mi niekto poradiť čo sa dá robiť s touto rastlinou? Začala černieť a zvedla. Ďakujem za pomoc
 • nová merunka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Iva Langerová, Vloženo: 07.5. 2019 20:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Moc prosím o radu , nikde se nemohu dopídit . Asi nám umírá merunka po 8 letech . Vše na ni ze dne na den zesychá. Byla úžasná , bohužel nevíme odrůdu . V půdě okolo ní roste několik výhonků . Je možné z nich vypěstovat novou merunku ? Nebo je to úplně plané ?
  Prosím poradte , jsme smutní .
  Děkujeme
 • skvrny na kmeni ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Mirka , Vloženo: 26.4. 2019 08:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na kmenu ořešáku se nám objevily tmavé skvrny, ze kterých zřejmě vytekla míza(?). Je to zaschlé, nelepkavé, bez zápachu. Můžete mi, prosím, poradit zda se jedná o běžný jev, nebo došlo k mechanickému poškození nevítaným návštěvníkem. Také by mě zajímalo, zda je nutné tyto rány ošřetřit - tedy jak a čím. Děkuji.
 • Skvrny na venkovním ibišku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dagmar Mazáčová, Vloženo: 26.4. 2019 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.Prosím vás o radu ohledně venkovního ibišku.Letos na jaře jsem zjistila že na něm jsou na kmeni a větvičkách takové žluté skvrny a jinak je skoro celý šedivý.Můžete mi poradit co s tím?Je pěkný,nerada bych o něho přišla.Jinak má snahu obrážet,ale nevím.Děkuji za odpověď.S pozdravem Mazáčová.
 • Uschnuti listu u venkovní bonsaje

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina Malošková, Vloženo: 23.4. 2019 06:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  Moje venkovní bonsaj - turecká visen začala před cca měsícem rasit a kvést. Nyní jsou ale všechny lístky a květy suché. Bonsai ale určitě uschla není, po odstipnuti větvičky jde vidět zelené. Obávám se že díky nenadalym mrazikum před cca 14 dny mohly lístky a květy umrznout. (Přes zimu ale evidentně problém nebyl kdyz se na jaře zase začala olistovat). Každopádně bych ráda bonsaj zachránila. Prosím o radu co mám nyní se stromem dělat aby zase obrasil? Odloupnout staré lístky i s pupeny? Nebo opadaji samý? Nebo nechat na sluníčku, zalivat a čekat jestli se vzpamatuje?
  Moc děkuji
 • jmelí v kompostu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lidka , Vloženo: 11.4. 2019 15:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o názor, zda je jmelí škodlivé, dostane-li se do kompostu spolu s naštěpkovaným dřevem pokácené jabloně.
 • Pomoc s výběrem travního osiva

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kemot , Vloženo: 10.4. 2019 16:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  mám nulové zkušenosti se zakládáním trávníku. Potřeboval bych vybrat vhodné osivo na zahradu. Jedná se o cca 500m2, momentálně mám na něm navezenou a uválenou hlínu, kterou ještě projedu hráběmi, Nepotřebuji nějaký vysoce reprezentativní trávník, na který se nebude dát šlápnout. Jde mi o to, že nechci mít na zahradě čistě jen hlínu, ale naopak nějakou tu zeleň.

  Co se týče prostoru, tak bydlíme na kopci, kde je dost větrno, ale také v podstatě od 11:00 celý den slunečno. Také bydlím v jedné z nejsušších oblastí na jižní moravě. Po trávníků se bude normálně chodit, a válet se v něm :) Na trhu je tolik různých směsí a já už opravdu nevím kterou si vybrat.

  Co se týče závlahy. Máme na zahradě retenční nádrž o objemu 5 kubíků, když jednou zaprší, je plná.

  Samozřejmě bych chtěl nějakou směs, která bude odolná a nebude potřebovat tolik závlahy (vzhledem k suchu a ne moc častým dešťům) a která nevyžaduje takovou péči. Můžete mi prosím něco doporučit?

  Děkuji
 • výsadba šalotky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Mirek Dostál, Vloženo: 31.3. 2019 10:38, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zakoupil jsem sadbu šalotky, je nutno rozdělit na jednotlivé cibulky (stroužky) jako česnek nebo ponechat v celku před vysázením. Děkuji za radu
 • Fíkovník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Štěpán , Vloženo: 08.3. 2019 00:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Hezký den, poradí mi někdo, jaká choroba postihla můj fíkovník? Pravděpodobně houba, že? Co s ní?
 • Srovnani zahrady a zalozeni noveho travniku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ondra , Vloženo: 03.3. 2019 22:01, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobry den,
  Chtel bych se zeptat odborniku na spravny postup pri vyrovnani zahrady. V zime jsme se nastehovali do novostavby, blizi se jaro a zahradu je potreba upravit. Pozemek je docela nerovny takze budu navazet ornici do pulky podhrabovych patniku. Vyhubeni plevele je jasne, pak ale udusat hlinu zabou jeste pred navezenim nove ornice? A novou po vyrovnani taky udusat zabou? Nazory se docela lisi tak bych se chtel zeptat na overeny postup. Bagr na zahrade bude tak at je to udelane spravne. Prosim tedy o postup, dekuji za pomoc
 • Tkanina, mulčování - jak řešit haldy lisí, žaludů apod.

  Počet hlasů: 0
  Autor: Markéta , Vloženo: 28.2. 2019 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím všechny,
  mám specifický problém. Budeme zakládat okrasnou zahradu, problém je v tom, že všude kolem nás je spousta velkých dubů. Tzn. na podzim tu padá strašně moc listí a žaludy strašně rádi klíčí všude, kde to je jen trochu možné. Proto jsem myslela, že bychom "zavřeli" záhon textilií, která by zabránila naklíčení žaludů, ale co dál? Pokud zasypeme kamínky, kůrou apod., tak se z toho nebude moci hrabat listí. Nechali byste záhony tedy jen s textilem? Děkuji za odpovědi.
 • Lusk na oleandru

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 11.1. 2019 12:46, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: O lusku na oleandru jsem zde četl. Mně na rostlině vyrazil lusk v září a i nyní v lednu ho na rostlině stále mám, zatím je stále zelený. Jak to s ním bude dále, jak poznám, že už dozrál, odpadne sám nebo ho mám odstřihnout? Ze semen bych chtěl vypěstovat nové rostlinky. Děkuji za odpověď.
 • Napadená mandarinka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Katerina Machackova, Vloženo: 08.1. 2019 20:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o pomoc, moji mandarince začaly opadávat listy a navíc něco zaútočilo na její nové plody. Prosím o pomoc. Děkuji!
 • Papričky Trinidad Moruga Scorpion

  Počet hlasů: 0
  Autor: panpapricka , Vloženo: 29.11. 2018 15:14, Počet komentářů: 0
  Příspěvek: Dobrý den,
  pěstujete tu prosím někdo papričky Trinidad Moruga Scorpion? Děkuji.
 • Strelicie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Auerová, Vloženo: 26.11. 2018 11:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám ji více let, krásné listy, vysoká, v létě v zahradě, v zimě v sušárně prádla. Nikdy nekvete- co pro to mohu udělat?
 • Borůvka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka , Vloženo: 23.11. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, koupili jsme mladé rostlinky borůvky kanadské, máme v plánu je pěstovat na balkoně, můžete nám prosím poradit, jak nejlépe přečkat zimu? Děkuji.
 • Hortenzie - stříhání

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 01.11. 2018 00:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, nevím, kdy správně ostříhat květy hortenzie. Někde se píše na jaře,v tel. pořadu zase říkali ještě teď na podzim. H. mám na zahradě, krásně kvetly.
  Děkuji. Jana
 • Prořez třešně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petr Heřman, Vloženo: 22.10. 2018 12:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu týkající se prořezání třešně. Stromek byl zasazen na jaře roku 2017, tak jak přišel v balíku ze zahradnictví Starkl. Na jaře 2018 jsem provedl výchovný řez, který jsem si jako laik nastudoval na internetu. Zdá se, že řez stromku prospěl a daří se mu dobře. V létě stromek plodil, měli jsme 7 třešní.

  Nevím v tuto chvíli, jestli stromek prořezat ještě teď na podzim a nebo nechat další prořez zase až na jaro 2019. Uvítal bych i další rady, které přispějí k dobrému růstu stromku.

  Děkuji Vám za rady.
 • Schody v jezírku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra , Vloženo: 04.10. 2018 20:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:  Dobrý den ,potřebovala bych poradit co s kluzkymy schody v jezírku .Schody jsou z pískovce,chápu že bojovat proti tomu je marné,ale co dát na ty schody ?Přece když na schody dam nějaký proti skluzový material tak se stejne zanese a bude to k ničemu ne? Máte nejake zkušenosti jak to vyřešit?Předem děkuji za váš čas a odpověď  Petra

 • Brouci na zahrádce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzana , Vloženo: 03.10. 2018 14:38, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím jak se zbavit tohoto brouka ze zahrádky. Venku na zahrádce je stále vídám.
 • Okrasný keř Dřištal červený

  Počet hlasů: 0
  Autor: Serena , Vloženo: 27.9. 2018 10:25, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, poradí mi tady někdo prosím, ráda bych založila na podzim zahradní ostrůvek aby byl pestrý a nenáročný. Od kamarádky jsem dostala červený dřištál zakrslý ale nevím, s čím bych ho mohla sladit aby to vše vypadalo pěkně zkombinované. Děkuji předem za vaše nápady a náměty.
 • Jake hnojivo pro kobercovy travnik s jilovitym podkladem

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lukas , Vloženo: 18.9. 2018 11:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravim,

  jake hnojivo je optimalni pro kobercovy travnik polozen na tezkem jilovitem podlozi? Travnik je na jar/pozdim pravidelne prorezavan, zatim prosperuje. Hledam hnojivo pre pozdimni i hnojivo pro jarni obdobi.

  Dekuji za rady
 • YUCCA ELEPHANTIPES množení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina , Vloženo: 28.8. 2018 13:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  ráda bych se poradila, jak co nejlépe oddělit a pěstovat nově vzniklé rostlinky Yukky. Původnímu kmenu se nedaří, nicméně před pár dny se objevily dvě nové rostlinky přímo v hlíně. Ráda bych je přesadila od mateřské rostliny do vlastní nádoby. Jaký je nejvhodnější postup a období pro přesazení? Nejsem zkušený pěstovatel. Rostlinu mám v bytě, mimo přímé slunce.
  Díky, Kateřina
 • 0žrané děložní lístky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tereza , Vloženo: 26.8. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Vzhledem k hojnosti srážek v posledních dnech jsem vynechala pravidelnou ranní a večerní zálivku na špenátu, manglodu, ředkvičkách, salátu a čínském zelí. Dnes jsem se vydala opět zalévat, avšak není co. Děložní lístky vzešlých rostlin jsou ožrané a zůstaly pouze stonky. Je mi jasné, že rostlinky už se nevzpamatují, přesto bych ráda věděla, co je ožralo a jak se proti tomu bránit.
  Děkuji, s pozdravem začínající zahrádkářka Tereza

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK