Diskuze na téma: Pustoryl, detailnější rada

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Petr Hošinský , Vloženo: 13.9. 2019 18:11
Jsem naprosté nemehlo v prořezu letitého pustorylu. Už jsem se tu dočetl jak prořezat, ale co s výhony po odkvětu na kterých jsou viditelné zbytky květů. Ty nechat a jen zkrátit nebo ponechat celé či vyřezat ? Jak jsem se tu dočetl, tak odstranit všechny ? staré výhony které se poznají podle hrubší kůry ?
Omlouvám se za otázky, ale raději se zeptám, než něco z neznalosti, jen z domnívání, zkazím. Zvláště u živých organismů.

Autor: Radka , Vloženo: 17.9. 2019 14:31
Dobrý den, je pravda, že při prořezávání dřevin si začátečník nemusí být úplně jist ani po prostudování několika příruček. Každý keř je jiný a úspěch pěstování závisí často i na dalších okolnostech a podmínkách, v nichž konkrétní dřevina roste.
Při řezu se snažím řídit tak trochu citem - pokud je keř opravdu letitý a hodně zahuštěný, má mnoho starých výhonů s popraskanou hrubší kůrou, které jsem neodstraňovala více let, odstraním ty staré většinou všechny. Mladé keře bych zmlazovala s větší opatrností, aby měly v dalším roce na čem kvést (zkrácením výhonů docílíte větvení a tím pak více květů). Cílem by mělo být keř hlavně prosvětlit a upravit do přijatelné formy.
Autor: Petr Hošinský, Vloženo: 20.9. 2019 21:03
Moc děkuji za ,, polopatické " rady.
Ano je to letitý keř, který si zaslouží pozornost péči.
Odlehčím mu dle Tvých rád. Jen ještě jedno, kam zařadit a co s výhony letos odkvetlé ?
Petr