Diskuze na téma: Kustovnice čínská neplodí

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 27.9. 2013 16:56
Druhým rokem pěstuji kustovnici čínskou. Větve jí narostly dlouhé, květy se také nějaké objeví, ale plody stále žádné. Tak nevím, jestli mám dále čekat a nebo jestli potřebuje nějaký zásah (např. řez). Poradíte mi?

Autor: Libuše , Vloženo: 27.9. 2013 16:56
Kvalitní úrody zpravidla dosahuje kustovnice čínská (Lycium chinense) až v třetím roce po výsadbě. Určitě jí zkuste věnovat péči při prořezávání. Pokud totiž necháte narůstat dlouhé větve, sníží se množství a velikost plodů. Při řezu odstraňte větve, které jsou přehuštěné, překřížené, přestárlé a výmladky (od kořenů). Prořezání je možné provést buď v období po sklizni nebo v únoru či březnu příštího roku.
Autor: Lenka Svorová, Vloženo: 18.1. 2018 12:46
Dobrý den. Kustovnici pěstuji již asi 7. rokem. prořezávám, je na slunném místě, usilovně se snaží rozšířit se mi po celé zahradě, ale neplodí. Velice ochotně kvete, ale plody nejsou. Včely na ní vídám. Nechtělo by to víc keřů?
Autor: Klára , Vloženo: 18.1. 2018 15:32
Dobrý den, myslím, že v množství keřů problém nebude. Neplodnost může být způsobená druhem odrůdy - aby kustovnice plodila, je potřeba mít jistotu, že jste vysadili kvalitní ranou odrůdu. Další možná příčina by mohla být i v lokalitě. Kustovnice se pěstuje hlavně v teplých krajích, chladnější oblasti jí nesvědčí.