Diskuze na téma: Ibišek syrský

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Martínková , Vloženo: 23.8. 2018 11:45
Dobrý den,
nevím na koho sejiž obrátit. Prosím o radu ohledně ibišků. Mám venkovní ibišky (syrské) na záhoně již několikátým rokem. Bydlím kousek od Plzně. Letos na jaře mi narašili pupeny, bohužel lístky nechtěli růst. Ibišky jsou však stále živé. Snažila jsem se na internetu dohledat nějakou informaci, bohužel beznadějně. Zalévám je pouze dešťovou vodou, hnojím kristalonem. Docílila jsem alespoň lístků asi cca 0,5 cm velké. Nevím, zda-li se nejedná spíše o nějakou chorobu.

Budu ráda za odpověď, je mi líto se ibišků zbavit.

Děkuji za odpověď.

Martínková Jana

Autor: Milada , Vloženo: 25.8. 2018 18:00
Dobrý den,
nevím, jestli Vám můj příspěvek nějak pomůže, ale moje zkušenost s ibiškem je taková, že čím více jsem se snažila o něj pečovat, tím méně prospíval. Ibišky pěstuji ovšem v květináčích v místnosti, s pěstováním venku zkušenost nemám. Nejlépe se daří ibišku, který nepřesazuji, je už několik let ve stejném květináči, nehnojím ho a zalévám pouze obyčejnou odstátou vodou. Je umístěn u okna na jižní stranu, má tedy dostatek světla a tepla. Ten kvete i bez další péče. Jediné, co je opravdu důležité, se zdá dostatek vody, hlavně v parných dnech. Druhý ibišek, avšak stejný druh, mám umístěný u okna směrem na východ - ten roste pěkně, ale nekvete.
Jestli nenacházíte nějaké stopy po škůdcích nebo nemoci (projevilo by se na vzhledu listů, bylo by dobré zjistit i stav u kořenů, nejsou-li patrné chodbičky od hryzců), asi bych ve Vašem případě vyčkala, jak se bude ibišek vyvíjet dál. Je možné, že se na něm podepsalo letošní parné a suché léto nebo si prostě potřebuje nějaký čas jen "odpočinout".