Diskuze na téma: Chřadnoucí araukárie

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 07.2. 2015 00:00
Druhým rokem pěstuji araukárii. Před týdnem úplně svěsila větve a je hrozná . Nevím, proč se to stalo. Mám ji pořád na stejném místě a ve stejné teplotě. Byla jsem ráda, že nepošla už loni a krásně se držela. Všimla jsem si, že má na větvích u kmínku prasklinky. V zimě ji zalévám jen občas. V Receptáři jsem teď slyšela, že je výborný Lignohumát. Tak jsem ho koupila a stromek s ním hned zalila. Snad mu ještě půjde nějak pomoci.

Autor: Jana Hubíková , Vloženo: 07.2. 2015 12:14
Blahočet ztepilý (Araucaria heterophylla, synonymum A. excelsa), přezdívaná pro svůj vzhled také pokojová jedle, vyžaduje chladné přezimování. Teploty by v zimním období neměly přesahovat 14 oC, optimálně se mu bude dařit při 8 oC. V zimních měsících by půda u tohoto stromku měla nejprve úplně vyschnout a teprve pak bychom měli přistoupit k další zálivce, vhodné je používat odstátou vodu. Neméně důležité je dostatečné množství rozptýleného světla.
Na příliš teplém a suchém stanovišti větve převisají a jehlice zasychají. Byť svým vzhledem araukárie připomíná vánoční stromek, měli bychom ji pro tento účel využívat velmi opatrně. Poškodit ji může nejen příliš dlouhé umístění v teplém prostředí, ale třeba i nešetrné zavěšení ozdob či použití elektrických svíček (ty mohou způsobit popálení jehlic). Nepříznivě působí také průvan.