Které ovoce je nejvhodnější?

Pro vánoční čaj je určitě nejlepší ovoce vypěstované přímo na naší zahradě, ať už se jedná o ovoce z uskladněných zásob, zmražené plody nebo ne příliš měkké kompotované ovoce (bez šťávy). Z vlastní produkce nám vánoční čaj zajisté dodá více radosti i energie. Nemusíte však zoufat, pokud nemáte všechny druhy ovoce vlastnoručně vypěstované. Můžete se poohlédnout po nabídce jiných zahrádkářů či využít širokého sortimentu ovoce na farmářských trzích.

Čím větší pestrost, tím lépe

Namícháme dle chuti 2 kg ovoce, a to z různých druhů, které máme k dispozici. Vhodné jsou hrušky, jablka, švestky, rybíz, meruňky, nektarinky, třešně, višně, maliny, jahody, brusinky a borůvky a pro zvýraznění chuti je výhodné doplnit i citrusové plody, pomeranč, mandarinku, příp. další  dle fantazie.

Přidáme nezbytné přísady, dotvářející chuť a vůni vánočního čaje: 1 kg cukru krupice, lžičku mleté skořice, propláchnuté rozinky, 5 ks celých nemletých hřebíčků, 2 dcl rumu a citron nebo citronová šťávu.

Ovoce opláchneme, jablka a hrušky zbavíme jádřinců a oloupeme. Nakrájíme vše na menší kousky, smícháme ve větší nádobě s ostatním ovocem. Citron, pomeranč nebo mandarinku oloupeme a též nakrájíme, příp. vymačkáme pouze šťávu. Přidáme cukr a ostatní ingredience a vše důkladně promícháme.

Směs rozložíme do hlubšího pekáče s poklopem a pečeme přikryté ve vyhřáté troubě při teplotě 200 - 220°C po dobu asi ½ hod., až ovoce pustí šťávu. Poté pokličku odklopíme a pečeme odkryté ještě asi ¼ hod. Během pečení směs občas promícháme.Vánoční čaj v hrnku

Hotovou směs nalijeme do předem připravených vypařených zavařovacích skleniček. Nahřáté skleničky plníme horkou směsí ovoce a pevně zavíčkujeme. Otočíme dnem vzhůru, přikryjeme čistou utěrkou a ponecháme do vychladnutí. Takto vyrobenou domácí pochoutku můžeme skladovat po celou zimu a průběžně používat k přípravě lahodného čaje. Po otevření skleničky je třeba zbylou část směsi uchovávat v lednici.

Čaj připravujeme klasickým způsobem

Do hrnečku 2-3 lžičky směsi, zalijeme horkou vodou, necháme vyluhovat a přecedíme nebo ovoce ponecháme ke konzumaci. Výborný teplý čaj vás příjemně prohřeje po mrazivé zimní vycházce a přispěje k celkové harmonii organismu.

Nebojte se experimentovat, budete velmi mile překvapeni. Vánoční pečený čaj poskytuje nekonečné množství chutí, vůní i barev, provoní celý byt a vytvoří dokonalou vánoční pohodu.