• už jste zkusili pěstovat vlastní brambory?

  Jak vypěstovat nejlepší brambory?

  , 0 komentářů

  Toužíte po skvělých bramborách? Předem se omlouváme, ale žádný kouzelný trik vám neprozradíme. Raději otevřeně přiznáme, že neexistuje. Jak ověřily celé generace našich předků, i brambory potřebují odpovídající průběžnou péči. Ale věřte, že ta trocha námahy opravdu stojí za to!

 • nové přírůstky buxusu jsou světleji zelené

  Mera zimostrázová, nenápadný škůdce buxusů

  , 23 komentářů

  Někteří škůdci buxusů jsou díky své velikosti a zbarvení nenápadní. Třeba taková mera zimostrázová. Daleko dřív než tohoto hmyzu si všimnete bílých vlnitých výměšků, které zanechávají jeho nymfy na listech buxusu. Teprve při pohledu zblízka objevíte jejich původce.

 • jablko napadené obalečem jablečným

  Kdy a jak políčit na obaleče jablečné?

  , 0 komentářů

  Určitě znáte to zklamání, když se chcete zakousnout do jablka a zjistíte, že dávno před vámi to udělal červ. Je to s největší pravděpodobností obaleč jablečný, jeden z nejvýznamnějších škůdců jabloní. Poradíme vám, kdy a jak s ním nejlépe začít bojovat.

 • pod slabě vzrůstnými odrůdami udržujeme volnou půdu

  Rýt či nerýt pod ovocnými stromy?

  , 0 komentářů

  Odpověď na otázku z titulku nemůže být jednoznačná. Musíme vzít v úvahu nejen druh, stáří a velikost stromů, ale také kvalitu půdy a klimatické podmínky. Proto jsme pro vás připravili přehled předností různých způsobů péče o prostor pod stromy. Věříme, že mezi nimi najdete nejvhodnější způsob kultivace půdy pro své podmínky.

 • kompost by neměl obtěžovat nás ani sousedy

  Ideální místo pro kompost

  , 0 komentářů

  Odvoz zahradního odpadu je drahý a často zcela zbytečný. Pokud rozumně vyřešíme kompostování, ušetříme za nákup hnojiv a zahradní zeminy. Kompost můžeme připravit v každé zahradě. Kompostováním se objem bioodpadu zmenší přibližně o třetinu Poradíme vám, kam nejlépe kompost nebo kompostér umístit.

 • děti rády rozfoukávají chmýr pampelišek

  Likvidace pampelišek je obtížná, ale možná

  , 0 komentářů

  Pampelišky představují pro někoho krásu, pro jiné snadno dostupnou surovinu. Zpracovat se může kořen, listy i květy. Existuje však i velká skupina těch, kteří zlatožluté květy nenávidí. Tu tvoří milovníci pečlivě pěstěných trávníků i zemědělci. Prozradíme vám, kdy jsou pampelišky nejvíce zranitelné.

 • rašelinové sadbovače poslouží pouze jednou

  Plastové misky, skleníčky nebo rašelinové tablety?

  , 0 komentářů

  Nabídka nádob a pomůcek pro předpěstování zeleninové či květinové sadby v domácích podmínkách je pestrá. Poradíme vám, kdy je vhodnější zvolit sadbovač z lisované rašeliny či rašelinovou tabletu a kdy je naopak lépe sáhnout po sadbovačích z plastu.

 • starý zahradnický nůž žabka

  Nejlepší nože na roubování a očkování

  , 0 komentářů

  Roubovat můžeme nejen stromy, ale třeba vinnou révu, okurky, melouny či kaktusy. V článku vám představíme nože, které se vám budou hodit při roubování a očkování stromů či růží. Zároveň vás upozorníme na nejčastější úskalí při jejich výběru a údržbě.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK