• cibulové a česnekové copy jsou velmi dekorativní

  Jak uplést česnekové a cibulové copy

  , 0 komentářů

  Zhotovení dokonale vypadajícího česnekového nebo cibulového copu není snadné. Připravte se na to, že napoprvé to nejspíš nebude výstavní kus. Ale pokud se nechcete prodejem copů živit, ale pouze si s nimi přizdobit kuchyň, pak to určitě zkuste.

 • místy mohou být sedmikrásky milým zpestřením trávníku

  Sedmikráska – plevel nebo ozdoba trávníků?

  , 0 komentářů

  Zatímco plnokvěté kultivary sedmikrásek vysazujeme na záhony, ty obyčejné v pěstěných trávnících rádi nevidíme. Naopak trávníku ve vesnické zahrádce mohou jejich kvítky přidat šmrnc. Jak zabránit šíření sedmikrásek v trávnících tam, kde o ně nestojíme?

 • zelené části je nutné před vařením z brambor odstranit

  Proč nejíst zelené brambory

  , 0 komentářů

  Nejde o to, že by zelené brambory nebyly dostatečně zralé. Potíž je ve zvýšeném obsahu jedovatého solaninu. V obchodech se většinou s nazelenalými hlízami nepotkáme. Poradíme vám, jak zelenání zabránit jak při pěstování, tak při skladování.

 • hořcový stromek bohatě kvete až do prvních mrazíků

  Hořcový stromek klame jménem

  , 0 komentářů

  K oblíbeným rostlinám pěstovaným v nádobách patří hořcový stromek. Mnozí jej zahlédnou v katalogu či u přátel a touží jej mít také. Po rozbalení objednané zásilky často přichází velké rozčarování. Ta drobná rostlinka má být vysněný stromek?!

 • papriky vyžadují pravidelnou a důkladnou zálivku

  Nejčastější paprikové otazníky

  , 0 komentářů

  Pěstování paprik patří k velmi oblíbeným, byť poměrně náročným disciplínám. Proto se nenechte odradit případnými začátečnickými neúspěchy. Poradíme vám, na co si dát při jejich pěstování nejvíc pozor.

 • některé kultivary čilimníky mají dvoubarevné květy

  Čilimník řežte včas, pravidelně, ale umírněně

  , 0 komentářů

  V době kvetení jsou čilimníky pro množství výrazných květů v zahradách nepřehlédnutelné. Bohužel často o svou krásu po pár letech přicházejí. Poradíme vám co udělat pro to, aby tyto keře i v následujících letech sršely gejzíry nádherných květů.

 • kopřiva patří k nejoblíbenějším surovinám pro přípravu jíchy

  Příprava kopřivové jíchy

  , 0 komentářů

  I při práci na zahradě jsme přivykli pohodlí moderního světa. Dokonce tak moc, že se občas stává, že majitelé zahrad používají víc chemie na metr čtvereční než zemědělci. Čas od času se vyplatí oprášit znalosti předků. Dokázali využít to nejlepší, co příroda nabízí. Příprava kopřivové jíchy sice stojí určité úsilí, ale radost z vlastnoručně připraveného hnojiva to jistě vyváží.

 • pohled na napadené smrky, 13. 5. 2015, foto archiv vukoz.cz

  Invaze mšic likviduje stříbrné smrky

  , 2 komentáře

  Zděšení. To je asi první reakce lidí, kteří spatří hromadně napadené stříbrné smrky. Nejhůře postiženým smrkům ve velké hnědne a opadává jehličí. Následuje hledání pachatele. Je to nemoc nebo škůdce? Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy týkající se masivní kalamity, včetně rad odborníků, jak lze v případě napadení stromům pomoci.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK