• jarní větvička kroucené lísky

  Objevte skryté krásy předjaří

  , 0 komentářů

  Předjaří je na květy skoupé, zvlášť co se stromů či keřů týče. Je pravda, že někteří otužilí přivandrovalci jako vilíny či zimnokvěty vystavují své květy na odiv klidně uprostřed zimy. Z našich dřevin mezi prvními ožívají olše, které o něco později následují lísky a vrby.

 • Katalpa zaujme svou kulovitou korunou

  Dominantní katalpa ocení slunečné stanoviště

  , 0 komentářů

  Okrasné dřeviny vytvářejí architekturu mnoha zahradních prostor a společně s ostatními rostlinami a zelenými plochami poskytují příjemné místo pro odpočinek a relaxaci. Máte-li k dispozici trochu větší plochu, můžete uvažovat o vysazení poněkud nevšedního stromu, jakým katalpa zajisté je. A proč se někdy neformálně označuje jako indiánské fazole?

 • vrby ořezané na hlavu

  Kdy řezat vrby? Záleží na druhu

  , 4 komentáře

  Ty, kteří mají rádi jednoduché rady, asi příliš nepotěšíme. Univerzální recept na řez vrb totiž neexistuje. Záleží vždy na druhu vrby a způsobu jejího pěstování. Zatímco vrby, které nedělají kočičky je vhodné řezat v předjaří, ty ostatní řežeme až po odkvětu.

 • sýkorky se v zimě objevují ve skupinkách

  Poznáte sýkorky na krmítku?

  , 0 komentářů

  Milé zpestření jinak poklidných zahrad představují v zimních měsících opeření návštěvníci krmítek. Často však přilétají a odlétají tak překotně, že si nejsme jisti, kdo všechno patří mezi naše hosty. Připravili jsme pro vás přehlídku našich pěti nejznámějších sýkorek.

 • bříza bílá v kontrastu s podzimním zbarvením okolních stromů

  Bříza a její sezónní efekty

  , 0 komentářů

  Vhodně zvolená bříza může být ozdobou, která několikrát do roka pomůže k výrazné barevné proměně vaší zahrady. Ať už to jsou na jaře její svěže zelené listy, které podzim promění ve zlátnoucí hřívu, nebo koruna stříbřitě jiskřící pod ledovými krystalky v zimních měsících. Spojnici mezi sezónními efekty břízy představuje její charakteristický kmen, nejčastěji černobíle zbarvený.

 • vysloužilé stromky nepatří do popelnic, ale vedle nich

  Jak zlikvidovat vánoční stromek?

  , 1 komentář

  Úděl vánočních stromků může někomu připadat hodně krutý. Po deseti letech růstu na plantáži přijde pár tahů pilkou a jedlička, smrček či borovička putují za novým majitelem. Vánoční stromek vyšňořený svíčkami, ozdobami a řetězy se ve většině domácností stává jakýmsi středobodem Štědrého večera.

 • cesmína jako dekorace vánočního pudinku

  Cesmína na vánočním stole – krásná, ale jedovatá

  , 0 komentářů

  Ten, kdo touží sváteční stůl vyzdobit v duchu anglických tradic, by určitě neměl zapomenout na větvičky cesmíny s červenými plody. Nabízíme několik námětů jak snadno a rychle při úpravě slavnostní tabule cesmínu využít.

 • blahočet se vyznačuje velmi pravidelným růstem

  Vánoční stromek z Tichého oceánu

  , 0 komentářů

  Blahočet ztepilý, známý též jako araukárie, vypadá z dálky jako naprosto ideální vánoční stromek. Má-li vhodné životní podmínky, vyniká velmi pravidelným růstem. Patří k mála jehličnanům, které je u nás možné pěstovat v domácím prostředí. Než se však rozhodnete klasický stromek nahradit araukárií, zvažte, zda pro jeho pěstování máte vhodné podmínky.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK