• na jediné rostlině někdy hoduje celý houf plzáků

  Sedm nejčastějších chyb při hubení slimáků a plzáků

  , 0 komentářů

  Nájezdy plzáků představují v posledních letech pro zahrádkáře v některých částech republiky pohromu. Zvlášť, pokud se někde zalíbí invazním plzákům španělským, nemají některé rostliny šanci přežít. Leckdy však plzákům řádění sami ulehčujeme. Případně pracně děláme naprosto neúčinné zákroky.

 • vitálka, sanvitálka nebo Aztécké zlato

  Sanvitálka aneb plný truhlík zlata

  , 0 komentářů

  Toužíte po nenáročné dlouho kvetoucí rostlině do truhlíku či na letničkový záhon? Představíme vám krásku, která není tak všeobecně známá jako klasické balkonovky. A to přesto, že do Evropy přicestovala již koncem 18. století. Prodává se pod řadou názvů, nejčastěji jako vitálka či sanvitálka.

 • libeček lékařský ochutí polévky

  Libeček, miláček, opich i mágovka

  , 0 komentářů

  Kdo si oblíbí vůni libečku, může mít tuhle bylinku stále snadno po ruce. Je tak aromatická, že stačí do jídla přidat opravdu pár lístků. Pokud libeček ještě nepěstujete, poptejte se po něm u sousedů. Ze starších trsů se dá snadno kus odkopnout. Na tržištích se prodávají předpěstované sazenice, z kterých můžete velmi brzy sklízet první lístky.

 • borovice s čerstvě narašenými výhony

  Nepromeškejte čas na zaštipování borovic

  , 0 komentářů

  Zatímco mnohé listnaté stromy a keře můžeme vhodným řezem i poměrně radikálně snížit či omladit, s jehličnany je to složitější. Poradíme vám, kdy a jak nejlépe borovice tvarovat, zahustit či usměrnit jejich růst.

 • listy zlatice se objevují až po odkvětu

  Nejčastější chyby při řezu zlatice

  , 0 komentářů

  Pěstování zlatice nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Bohužel na svou skromnost tyto keře často doplácejí. Na jaře obdivujeme množství jejich zlatožlutých květů, ale po odkvětu na ně zapomínáme. Poradíme vám, kdy a jak nejlépe zlatici řezat, aby i v dalších letech byla zářící hvězdou vaší jarní zahrady.

 • květy šeříku prosypeme cukrem

  Cukr s vůní šeříku

  , 1 komentář

  Vůni šeříků u nás máme spojenou s počátkem května. Tou dobou jich v našich zahradách a parcích kvete nejvíce. Víte však, že si tuhle typickou jarní vůni můžete schovat? Poradíme vám, jak si snadno připravit originální voňavý cukr, kterým atraktivně ochutíte čaj i cukrovinky.

 • některé bylinky mají mnoho vyšlechtěných kultivarů

  Sezóna bylinek startuje. Začněte inventurou

  , 0 komentářů

  Málokteré rostliny o člověku prozradí tolik, jako seznam pěstovaných bylinek. V obchodech sice můžeme celoročně pořídit veškeré potřebné koření, ale v mnoha případech není nad vlastní čerstvě utržené bylinky. Dřív než se vypravíme na nákup je vhodné udělat malou bylinkovou inventuru. 

 • Jiřiny mnoha barev i tvarů

  Začíná sezona pro jiřinky

  , 0 komentářů

  Jejich pestré barvy spolehlivě rozzáří každý sebemenší zahradní prostor. Jsou vyhledávanou květinou do okrasných zahrad i předzahrádek, ale pěstují se i k řezu. Jiřiny kvetou po celé léto, od července až do pozdního podzimu a přesto, že neupoutají téměř žádnou vůní, těší se stále větší oblibě.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK