• rubina zralých ořechů sama pukne

  Kdy a jak sklízet vlašské ořechy?

  , 3 komentáře

  Čekat až zralé ořechy spadnou? Nebo je vhodnější je setřásat či dokonce klátit? Každý ze zmíněných způsobů sklizně vlašských ořechů má své zastánce. Pokud však toužíte po co nejkvalitnější úrodě, pak na ořechy nespěchejte a dejte přednost metodě první.

 • chřest lékařský zdobí v pozdním létě jedovaté plody - červené kuličky

  Co s chřestem na podzim?

  , 0 komentářů

  Sezóna chřestu, který pěstujeme jako zeleninu, je krátká a intenzivní. Chřest totiž patří k lahůdkovým zeleninám s brzkým, ale poměrně krátkým obdobím sklizně. První výhonky (fazochy) se sklízejí koncem dubna, poslední o dva měsíce později, koncem června. Později už se nedoporučuje výhonky chřestu odřezávat.

 • larvy zrnokaze dokáží semena fazolí proděravět velmi důkladně

  Jak ubránit fazole před zrnokazem

  , 0 komentářů

  Pěstujete fazole na zrno nebo kvůli semenům? Nezapomeňte, že sklizní vše nekončí. Na první pohled krásnou úrodu vám za určitých okolností téměř dokonale zničí larvy brouka s příznačným jménem zrnokaz. Poradíme vám, jak snadno můžete jeho útoku předcházet v domácích podmínkách.

 • sazenice jahodníku dobře přitiskneme

  Zakládáme jahodovnu

  , 0 komentářů

  Toužíte pěstovat vlastní jahody? Poradíme vám, kde nejlépe porostou. Dozvíte se také, jak pro jahodník nejlépe připravit kvalitní zeminu. A samozřejmě nechybí ani doporučení nejvhodnějšího času pro výsadbu.

 • česnek na sadbu se prodává od září

  Prodej sadbového česneku startuje

  , 0 komentářů

  Sehnat kvalitní sadbu česneku může být docela náročný úkol. Zvlášť tehdy, pokud zatoužíme po konkrétní odrůdě. V množství registrovaných odrůd patří sice Česká republika mezi česnekové velmoci, ale dostupnost sadby bývá omezená. Kdy a kde nejlépe česnek shánět?

 • lichořeřišnice bývá často napadána černými broučky - dřepčíky

  Dřepčíci - pohroma nejen pro lichořeřišnice

  , 0 komentářů

  Lichořeřišnice u nás patří k oblíbeným letničkám. Nejlépe se jim daří na prosluněných stanovištích. Tam však bývají, zvlášť v období delšího sucha, napadány drobnými černými broučky – dřepčíky.

 • prasklá rajčata musíme okamžitě zpracovat

  Praskání rajčat – vada nebo vlastnost?

  , 0 komentářů

  Kromě chorob a škůdců se na sklizni zeleniny mohou negativně odrazit i různé poruchy. Způsobovat je mohou okolnosti, které nemůžeme mít pod kontrolou, jako třeba kolísání teplot. Jiné vlivy, například nepravidelnost zálivky, můžeme ovlivnit aspoň částečně.

 • plody mochyně peruánské jsou oblíbenou pochoutkou

  Mochyně peruánská skrývá ovoce v papírové lucerně

  , 0 komentářů

  Zatímco oranžové lampionky mochyně židovská třešeň rostou v našich zahradách hojně, mochyně peruánská se pěstuje spíše jako rarita. Možná je to tím, že její semena či sazenice nebývají běžně dostupné. Svou roli hraje jistě také menší známost chutě jejích plodů. Není divu, že mnozí netuší, jak vlastně mochyně peruánská vypadá.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK