• řez ovocného stromu předjaří

  Řez ovocných dřevin provádějme s citem

  , 0 komentářů

  Účelem řezu ovocných stromů je regulovat jejich velikost tak, abychom nastolili zdravou rovnováhu mezi růstem nových výhonů a plodností. Při snaze docílit požadované úpravy stromu bychom měli k řezu ovocných dřevin přistupovat vždy citlivě a určitě také neuškodí mít na paměti staré osvědčené pořekadlo „dvakrát měř, jednou řež“.

 • řez keře nůžky

  Včasný řez angreštu zlepší jeho kvalitu

  , 0 komentářů

  Zima zatím není zdaleka u konce a jistě nám bude svou nadvládu ještě po určitý čas dávat patřičně najevo. Pro všechny zahrádkáře však pomalu nastává čas přípravných jarních aktivit, mezi nimiž by neměla chybět ani pozornost věnovaná dřevinám angreštu. Jeho pupeny začínají rašit mezi prvními, a řez je proto potřeba provádět již brzy v předjaří, co nejdříve po ukončení mrazů.

 • Jedle kavkazská - školka pro vánoční stromky.

  Jedle kavkazská – krásná i vznešená

  , 0 komentářů

  Možná právě vybíráte vhodný vánoční stromek. A možná váháte, jestli dát přednost borovici nebo jedličce. Rozhodnutí nemusí být vždy snadné. Máte-li však dostatečný prostor, jedle kavkazská svou elegancí zaujme a uchvátí vaši pozornost.

 • Zima v zahradě

  Jaká nebezpečí přináší mrazivé počasí pro zahrádkáře?

  , 0 komentářů

  Po loňské mírné zimě jsme většinou neočekávali příchod zimy nijak dramaticky, ovšem letos nám počasí připomíná, jak mocně úspěchy v zahradničení mohou záviset právě na počasí a na pochopení jeho pestrých projevů a proměn. Každý rok je svým způsobem specifický a nám nezbývá nic jiného než se co nejlépe připravit na různé eventuality.

 • růže v zimě

  Zimní ochrana růží

  , 0 komentářů

  I když nynější pochmurné a deštivé počasí většinou ven nikoho příliš neláká a raději dáváme přednost teplu domova, vyplatí se věnovat pozornost zahradním rostlinám, které necháváme i v průběhu zimy venku na zahradě. Dnes se zaměříme na všeobecně oblíbené růže. Připravíme-li je dobře na zimní spánek, budeme mít příští sezónu větší radost z nádherných a bohatě rozkvetlých keřů.

 • Listopadová příprava zahrady na zimní odpočinek

  Listopadová příprava zahrady na zimní odpočinek

  , 0 komentářů

  S blížícím se nástupem zimy je potřeba zařídit vše potřebné pro naši zahradu tak, aby všechny rostliny přečkaly nastávající chladné období bez úhony, a s cílem zajistit co nejlepší úrodu v dalším roce. Na co se zaměřit a co bychom neměli opomenout?

 • Plody rakytníku

  Tajemný rakytník

  , 0 komentářů

  Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) – okrasný, poměrně nenáročný keř, je odolný proti silnému větru,  přívalovým dešťům i dalším vlivům nepříznivého počasí. Zvládne vzdorovat i slané tříšti od moře, můžeme ho tedy vidět poměrně často v blízkosti mořského pobřeží. V poslední době se vyskytuje hojně i u nás.

 • Výsadba ovocných stromů

  Výsadba ovocných stromů

  , 0 komentářů

  Zasazení nového ovocného stromu je dobré předem dobře promyslet, neboť většina stromů roste a žije po mnoho let a ne v každé oblasti se všem daří stejně.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK